logo VMware INC

Rick McElroy

Hlavní kyberbezpečnostní stratég společnosti VMware

Rick McElroy - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

Kybernetičtí zločinci nyní zařazují techniku deepfake do svého arzenálu jako způsob, jak obejít bezpečnostní opatření. Dva ze tří respondentů v naší studii zaznamenali využití deepfake jako součást útoku, což je 13% nárůst oproti loňskému roku, přičemž nejčastějším způsobem doručení byl e-mail.

Kyberzločinci již nepoužívají syntetické video a audio pouze pro vlivové operace nebo dezinformační kampaně, jejich novým cílem je využívat technologii deepfake k útokům na podniky a organizace a získání přístupu do jejich prostředí.

Tom Gillis

Viceprezident a generální ředitel divize síťových a pokročilých bezpečnostních technologií společnosti VMware

Tom Gillis - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

Útočníci stále častěji při infiltraci uplatňují sofistikované postupy, včetně využití odcizených přihlašovacích údajů, aby mohli zneužít zranitelnosti a skrýt se v běžném provozu. Ve světě, kde sázka na bezpečnost stále roste, se novým klíčovým tématem stalo zabezpečení laterárního pohybu dat.

Díky spojení technologie Contexa s výhodami naší architektury vidíme jako jediní skutečně každý proces běžící na koncovém zařízení, každý paket procházející sítí, každý přístupový bod a vnitřní fungování tradičních i moderních aplikací.

Na základě toho dokážeme identifikovat a neutralizovat hrozby, které ostatní běžně nedetekují.

Vlastimil Horák

Country Manager VMware pro Českou republiku a Slovensko

Vlastimil Horák - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

V době stoupajícího geopolitického napětí a nárůstu destruktivních útoků, které ničí data, se bezpečnost stala pro manažery prioritou. A to nejen pro manažery IT, ale i přímo pro ředitele firem. Kyberbezpečnost je předmětem většiny našich diskuzí se CIO a CTO i řady českých firem.

Nejen finanční instituce pochopily, že dnešní útočníci přecházejí od loupeží k převzetí kontroly nad systémy a od usídlení v systémech k jejich ničení.

Pro boj s těmito nově vznikajícími a sílícími hrozbami je zásadní spolupráce mezi manažery IT, kyberbezpečnostní komunitou, dodavateli bezpečnostních technologií a státními institucemi.

Tom Gillis

Viceprezident a generální ředitel divize síťových a pokročilých bezpečnostních technologií společnosti VMware

Tom Gillis - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

VMware se snaží nabízet nejlepší ochranu aplikací zevnitř, jaká je na trhu k dispozici. Ochrana běhového prostředí je základem zabezpečení vnitřního fungování moderní aplikace.

Po začlenění ochrany běhového prostředí kontejnerů je naše komplexní bezpečnostní řešení nyní úzce integrované do celého životního cyklu aplikace, chrání veškerý horizontální provoz a přináší novou úroveň viditelnosti a zabezpečení rozhraní API.

Giovanni Vigna

Ředitel pro analýzu hrozeb ve společnosti VMware

Giovanni Vigna - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

Kyberzločinci výrazně rozšiřují svůj záběr a do svého arzenálu přidávají malware zacílený na operační systémy založené na Linuxu, aby maximalizovali efekt s co nejmenším úsilím.

Kybernetičtí zločinci zjistili, že namísto infikování koncového bodu a postupu k cílům s vyšší hodnotou, může být podstatně výhodnější napadnout jediný server a získat tak přístup, o který usilují.

Útočníci považují veřejné i privátní cloudy za vysoce hodnotné cíle kvůli tomu, že poskytují přístup ke službám kritické infrastruktury a důvěrným datům.

Dnešní opatření proti malwaru se však většinou zaměřují na obranu systémů Windows, takže mnoho veřejných a privátních cloudových implementací zůstává zranitelných vůči útokům na linuxové operační systémy.

Stránka 1/5 Další >