logo VMware INC
Rick McElroy

Rick McElroy

Hlavní kyberbezpečnostní stratég společnosti VMware

LinkedIn

Kybernetičtí zločinci nyní zařazují techniku deepfake do svého arzenálu jako způsob, jak obejít bezpečnostní opatření. Dva ze tří respondentů v naší studii zaznamenali využití deepfake jako součást útoku, což je 13% nárůst oproti loňskému roku, přičemž nejčastějším způsobem doručení byl e-mail.

Kyberzločinci již nepoužívají syntetické video a audio pouze pro vlivové operace nebo dezinformační kampaně, jejich novým cílem je využívat technologii deepfake k útokům na podniky a organizace a získání přístupu do jejich prostředí.

Náš výzkum ukazuje, že bezpečnost potřebuje posun ve vnímání priorit. Bezpečnostní tým by neměl být vnímán jako někdo, kdo se zjevuje, jenom když je potřeba zalátat díry a napravit škody po napadení, nebo někdo, kdo překáží v cestě inovacím. Namísto toho by bezpečnost měla být nedílnou součástí procesů, technologií a práce uživatelů.

Bezpečnost musí být týmová záležitost, která funguje společně s IT a vývojem a zajišťuje ochranu ve všech cloudech, všech aplikacích a veškeré digitální infrastruktuře. Musíme rozvíjet kulturu, kde mají všechny týmy společné zájmy a cíle nebo metriky a hovoří jedním jazykem.

Pro podnik je nesmírně přínosné, podílí-li se IT, bezpečnost a vývoj na rozhodování, designu a realizaci.