logo

Dobrá aplikace: soutěž Nadace Vodafone o 300000 Kč

Neziskové organizace mohou získat až 300 tisíc korun na realizaci nápadu na společensky prospěšnou aplikaci pro chytré mobilní telefony. Přihlášky je možné zasílat do 14.5. 2012, vítěze nadace oznámí v červnu.

Do soutěže se mohou přihlásit neziskové organizace bez ohledu na oblast, v níž působí. Odborná porota bude hodnotit originalitu, přínos a realizovatelnost nápadu na Dobrou aplikaci. Vítězný nápad obdrží až 300 tisíc korun na samotný vývoj aplikace.

Svůj návrh na prospěšnou mobilní aplikaci mohou předložit i samotní vývojáři či vývojářská studia. Musí se také přímo spojit s neziskovou organizací, která by aplikaci dokázala efektivně využít v praxi a která se oficiálně přihlásí do soutěže.

Aplikace má být určena pro telefony s operačním systémem Android, iOS, Windows a/nebo Symbian.

Aplikace by se měla věnovat jednomu z následujících témat:

Přihlášku a kompletní informace o soutěži naleznou zájemci na nadacevodafone.cz. Přihlásit se mohou do poloviny května, o výsledku rozhodne odborná porota složená ze zástupců Nadace Vodafone, vývojářů, neziskového sektoru a odborných novinářů do konce června 2012.

V loňském prvním ročníku zvítězila aplikace neziskové organizace Post Bellum, která prostřednictvím interaktivních map zprostředkovává veřejnosti příběhy lidí perzekuovaných za totalitních režimů.

Nadace Vodafone vznikla v roce 2006 a je financována Skupinou Vodafone a společností Vodafone Czech Republic a.s. Podle výše poskytnutých příspěvků se Nadace Vodafone řadí mezi top 5 firemních nadací v ČR. Během pěti let své existence rozdělila Nadace Vodafone mezi neziskové projekty po celé ČR více než 80 milionů korun.

Soutěž Dobrá aplikace vyhlašuje Nadace Vodafone ve spolupráci s přehlídkou mobilních aplikací AppParade již podruhé.

Další články k tématům - Android - iOS - nadace - soutěž - SmartPhone - Symbian

Článek ze dne 29. února 2012 - středa

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.