logo

Senior Inspect: Vodafone pomoc seniorům

Senior Inspect je unikátní moderní dohledový systém - partnerské řešení Vodafone a společnosti CleverTech. V případě nouze dokáže přivolat uživateli pomoc, lokalizovat jeho polohu a monitorovat běžnou denní aktivitu.

Přenosné zařízení pro Senior Inspect sestrojili čeští vědci a jeho vývoj podpořila Nadace Vodafone. Zařízení je nepřetržitě napojeno na dohledový pult sociální služby tísňové péče. Senior tak není s tímto zařízením odkázán na pobyt ve svém bytě, ale může se bezpečně pohybovat všude, kde je zvyklý.

Zařízení Senior Inspect je podobné jednoduchému mobilnímu telefonu a dokáže rozpoznat krizovou situaci, i když uživatel nestiskne nouzové tlačítko. Přístroj zaregistruje delší nehybnost nebo nestandartní stav zařízení a spustí alarm. Operátor asistenčního pultu ověří hlasovou komunikací stav seniora a vyloučí planý poplach. Poté ihned uvědomí podle závažnosti situace rodinu nebo záchrannou službu. Je předpokládáno, že zařízení budou kupovat nejen senioři, ale i členové rodin pro své rodiče či prarodiče.

Měsíční cena služby je 550 Kč a jednorázová platba za snímací jednotku Senior Inspect 4800 Kč.

Senior Inspect - edice Vodafone navíc:

Základní funkce Senior Inspect:

"Chceme seniorům zprostředkovat službu, která jim pomůže aktivně žít a pohybovat se tak, jak jsou zvyklí. Zařízení umožňuje snímat aktivitu uživatele a v případě nouze lokalizovat polohu nositele a přivolat potřebnou pomoc", říká Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

S dispečinkem zařízení komunikuje pomocí technologie GPRS a SMS, pro hovory využívá klasický signál GSM sítě a dokáže na základě GSM signálu seniora lokalizovat.

Společnost CleverTech připravuje i bluetooth napojení na medicínské přístroje, které měří například krevní tlak či stav glukózy v krvi, EKG nebo teplotu.

info@clevertech.cz

Další články k tématům - alarm - bluetooth - GPRS - GSM - monitoring - pomoc - Senior - SMS - Přemysl Filip

Článek ze dne 18. dubna 2012 - středa

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.