logo

Vodafone park s podporou IP telefonie

Vodafone využije propojení portálu Vodafone park s GSM sítí a bude testovat možnosti IP telefonie pro volání na mobilní telefony ve vlastní síti. Na vybrané skupině svých zákazníků bude operátor testovat kvalitu hovorů, použitelnost uživatelského rozhraní a praktickou využitelnost služby.

Vodafone v následujících dnech kontaktuje s výzvou k testování velkou skupinu zákazníků. Další zájemci se mohou hlásit na e-mailu park[@]vodafone.cz. Celkově tak bude neomezené volání zdarma do sítě Vodafonu po dobu dvou měsíců testovat 5 - 6000 uživatelů. Na oplátku si pak od nich Vodafone vyžádá krátké zhodnocení služby.

"Komunikační portál Vodafone park je díky svým SMS branám, archivům a možností zálohovat kontakty z telefonu velmi dobře vybaven pro propojení s s mobilní sítí. Dalším krokem v evoluci tohoto portálu bude proto testování hovorů do vlastní sítě", říká manažer projektu Radek Frank a dodává: "Na základě výsledků testů, v nichž sledujeme uživatelskou zkušenost a spokojenost s kvalitou hovorů, se rozhodneme, zda tuto službu v budoucnu uvedeme na trh."

Výhody IP volání z Parku:

Komunikační portál Vodafone park byl spuštěn v září 2009 a dnes má přes jeden milion registrovaných uživatelů, kteří z něj každý den pošlou přibližně 300000 SMS. Nejoblíbenějšími funkcemi Vodafone parku jsou SMS a MMS brány a schránky. Oblíbená je ale i funkce zálohování kontaktů z mobilního telefonu.

Další články k tématům - GSM - MMS - SMS - telefonie - VoIP - zdarma - Radek Frank

Článek ze dne 20. dubna 2012 - pátek

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.