logo ABB s.r.o.

Sami Atiya

Prezident divize ABB Robotika a pohony

Sami Atiya - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Před pěti lety bylo naší vizí stanovit pomocí robota YuMi nové standardy kolaborativní robotiky - vytvořit přesného robota, schopného spolupracovat s lidmi bez ochranných opatření či klecí. Takového, který bude u uživatelů vyvolávat pozitivní odezvu. YuMi si získal neuvěřitelnou popularitu a stal se základem nové kategorie malých kolaborativních robotů, určených pro manipulaci s materiálem, montáž a kontrolu.

Současně pomohl zpopularizovat využívání kolaborativních robotů v dalších oblastech, díky čemuž jsou tito roboti využívány v neustále se zvyšujícím počtu aplikací od výroby a montáž až po zdravotnictví.

Tanja Vainio

Generální ředitelka ABB Česká republika

Tanja Vainio - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Pevně věříme, že solární technologie by měla být hlavním ekologickým zdrojem energie v oblasti distribuované výroby elektrické energie a pro použití v budovách a že ve vyspělých i rozvíjejících se ekonomikách podpoří růst. Proto do tohoto odvětví průběžně investujeme a v rámci ABB Ability využíváme silné digitální kapacity celé naší skupiny pro vývoj špičkových fotovoltaických řešení a produktových platforem.

Současný rozvoj investic do fotovoltaických elektráren v Chile přináší nové příležitosti i do České republiky. Jsme hrdí, že společnost Solek Group, která je dodavatelem obou projektů, při rozvoji fotovoltaiky v Chile začne používat technologii solárních měničů ABB.

Sami Atiya

Prezident divize ABB Robotika a pohony

Sami Atiya - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Vzhledem k tomu, že náklady na elektrickou energii jsou zdaleka největší položkou celkových nákladů vlastnictví motoru, mají tyto úspory výrazný dopad na zisk. Vedle extrémně vysoké účinnosti jsou synchronní motory známé svou osvědčenou kvalitou a spolehlivostí, kterou zaručuje jejich odolná konstrukce společně s nízkou provozní teplotou a nízkou úrovní vibrací.

Jako technologický průkopník a lídr energetické revoluce je společnost ABB v rámci své strategie Next Level pevně odhodlána vyvíjet technologie, které zvyšují účinnost a produktivitu.

Peter Terwiesch

Prezident divize Průmyslová automatizace ABB Group

Peter Terwiesch - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Otevření nových inženýrských center v USA a Itálii dokazuje vedoucí úlohu ABB při vytváření nových hodnot a možností využití velkých objemů dat pro naše zákazníky. V současnosti dálkově monitorujeme více než 700 lodí a průběžně jim poskytuje podporu v reálném čase. Tento počet do roku 2020 vzroste na 3000. ABB poskytuje námořním flotilám podporu v reálném čase - software spojuje předpověď počasí s údaji o plavidle a nákladu, a kapitánovi tak pomáhá stanovit ideální trasu plavby.

Další centra ABB jsou v Singapuru, v norském Billingstadu, v Helsinkách, ve švédském Västeras, v San Diegu v Kalifornii a v Dalfsenu v Nizozemsku.

Tanja Vainio

Generální ředitelka ABB Česká republika

Tanja Vainio - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Lidl jde správným směrem, kterým se dříve nebo později bude inspirovat celý maloobchodní trh. Nabíjení vozidel u velkých prodejen, nákupních center a kanceláří bude stále oblíbenější. Elektromobil se tak nabije během nakupování nebo schůzky. Je však nutno zvýšit výkon stanice, aby se doba nabíjení co nejvíce zkrátila a uzpůsobila potřebám zákazníků.

Nabíjecí stanice Terra 53 CJG se instaluje v prodejnách Lidl po celé Evropě - více než 100 nabíjecích stanic je již zprovozněno ve Švédsku, Německu, Nizozemí, Belgii, Velké Británii, na Slovensku, v Polsku, ve Francii, Švýcarsku, Španělsku a Maďarsku.

Pekka Tiitinen

Prezident divize ABB Automatizace výroby a pohony

Pekka Tiitinen - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.

Výkon a stabilita platformy jsou zásadní faktory, které jsou podstatné pro úspěšný provoz moderní nabíjecí stanice pro elektrická vozidla, která pracuje s daty. Díky partnerství se společností Microsoft bude ABB moci nabízet nejlepší provozní řešení a také inovativní pokročilé služby - tedy to, co označujeme jako internet věcí (IoT), služeb a lidí.

Toto partnerství nám dodává škálovatelné řešení, díky němuž budeme celosvětově připraveni uspokojit sílící poptávku po nabíjecí infrastruktuře pro elektrická vozidla na hlavních automobilových trzích. Na to se také významně zaměřuje naše strategie Next Level.

Lucie Melicharová Jandová

Ředitelka marketingové komunikace a PR společnosti ABB

Lucie Melicharová Jandová - ABB s.r.o.logo ABB s.r.o.LinkedIn

Oblíbené Tango je na trhu již 20 let a je velmi úspěšné. ABB reaguje na trendy a poptávky trhu. V dnešní době máme kromě Tanga dalších 15 designových řad vypínačů a zásuvek v různých barevných i materiálových provedeních.

Mezi ty nejznámější patří Neo nebo nedávno oceněný Levit, za jehož návrhem stojí nositel ceny Czech Grand Design 2013 Jan Čapek.