logo IBA CZ, s.r.o.
Aleš Hojka

Aleš Hojka

Generální ředitel společnosti IBA CZ

LinkedIn

Jsem také velmi rád, že se můžeme pochlubit úspěchem našich dvou odborníků, kteří jsou nyní certifikovanými lektory technologií společnosti Microsoft (MCT).

Dalším připravovaným krokem pro náš tým vývoje aplikací na platformách SharePoint, Office 365 a .Net, bude získání Gold partnerství pro kompetenci aplikační integrace v roce 2019.

Přesun do větších prostor pro nás byl nezbytností. Kapacita bývalých kanceláří již nebyla dostačující, a to především kvůli rozšiřujícím se službám ve všech oblastech našeho portfolia tak, abychom našim zákazníkům poskytli řešení, která nejlépe vyhovují jejich potřebám.

Z nových prostor jsme upřímně nadšeni, mimo jiné i proto, že v nich můžeme organizovat firemní akce, což pro nás vytváří nové příležitosti.

Těší nás, že jsme se stali součástí Microsoft Partner Network na úrovni Silver a oceňuji úsilí našich zaměstnanců při certifikacích a práci na projektech, které byly do procesu certifikace zahrnuty.

Věřím, že v rozvoji technologií Microsoft budeme i nadále pokračovat. Dalším milníkem je pro nás partnerství na úrovni Gold.

Jan Macík mě za dobu svého působení v IBA CZ přesvědčil, že je schopný přinášet nejen hmatatelné výsledky v obchodu, ale že má i jasnou vizi, kam by se obchodní tým IBA CZ měl ubírat.

Například zákazníkům v cestovním ruchu můžeme nabídnout to, v čem jsme opravdu jedničkou na trhu. Od jednodušších webů a intranetů např. s přehledem docházky přes složité klientské a věrnostní portály, kdy se každému uživateli zobrazují jiná data, až po řešení typu Protikorupční subportál, který jsme dělali pro ministerstvo obrany a kde zaručujeme absolutní anonymitu.

Součástí portálu může být také plánovač lidských zdrojů, což se může hodit zejména společnostem s velkým či často se měnícím počtem zaměstnanců a brigádníků dle sezonnosti nebo momentálního vytížení provozu. Zajímavá může být i integrace se sociálními sítěmi.

Umět využít informace, které lidé dávají k dispozici na nejrůznějších sítích, k cílené reklamě se může hodit všude a v cestovním ruchu zejména.

Na základě průzkumu trhu a současných trendů jsme identifikovali několik oblastí služeb, o které mají naši zákazníci největší zájem. V našich vývojových centrech v Praze, Brně a Ostravě jsme vybudovali týmy certifikovaných a zkušených odborníků na dané oblasti a získali již i několik zakázek, které jen potvrzují správnost našeho rozhodnutí. Navíc za námi stojí silná finanční skupina s několika tisíci IT profesionálů se zkušenostmi z mezinárodních projektů všech velikostí.

Zasazení MS SharePointu do naší nabídky bylo logickým krokem, protože stejné technologie využíváme i v další oblasti našeho působení, a to v řešeních pro správu dokumentů, kde IBA dosud nejčastěji využívala robustní ECM řešení IBM FileNet. IBA Group naše inovační aktivity podporuje a jsou v souladu se strategií skupiny.

Ocenění IBM Partner roku 2016 je pro nás potvrzením, že svým zákazníkům dlouhodobě dodáváme služby a řešení jako je FileNet, WebSpere, Cognos a další v nejlepší kvalitě. Děkuji nejen společnosti IBM, ale především našim zákazníkům a zaměstnancům.

Pro IBM děláme jak interní projekty, mezi nejvýznamnější patří např. learning portal, tak i další v rámci našich klíčových znalostí v oblasti portálů a mainframe. Společně s IBM také pracujeme pro koncové zákazníky a přinášíme jim to nejlepší z obou společností.

Na základě průzkumu trhu a současných trendů jsme identifikovali několik oblastí služeb, o které mají naši zákazníci největší zájem. V našich vývojových centrech v Ostravě, Brně a Praze jsme vybudovali týmy certifikovaných a zkušených odborníků na dané oblasti a získali již i několik zakázek, které jen potvrzují správnost našeho rozhodnutí.

Navíc za námi stojí silná finanční skupina s několika tisíci IT profesionálů se zkušenostmi z mezinárodních projektů všech velikostí. IBA Group tyto aktivity podporuje a jsou v souladu se strategií skupiny.

Severní Morava a Slezsko jsou pro nás velmi důležité nejen z hlediska stávajících a potenciálních obchodů, ale i zdrojů. Tento region produkuje velmi kvalitní absolventy technických vysokých škol i zkušené seniory, kteří se nechtějí za prací stěhovat.

Navíc bychom se rádi začali rozhlížet na polském trhu, a pokud zjistíme, že je tam pro nás potenciál, rádi bychom tam začali budovat dlouhodobé vztahy s lokálními zákazníky a partnery a dobré jméno, jaké IBA v zemích svého působení má.