logo IBA CZ, s.r.o.
Aleš Hojka

Aleš Hojka

Generální ředitel společnosti IBA CZ

LinkedIn

Přesun do větších prostor pro nás byl nezbytností. Kapacita bývalých kanceláří již nebyla dostačující, a to především kvůli rozšiřujícím se službám ve všech oblastech našeho portfolia tak, abychom našim zákazníkům poskytli řešení, která nejlépe vyhovují jejich potřebám.

Z nových prostor jsme upřímně nadšeni, mimo jiné i proto, že v nich můžeme organizovat firemní akce, což pro nás vytváří nové příležitosti.

Těší nás, že jsme se stali součástí Microsoft Partner Network na úrovni Silver a oceňuji úsilí našich zaměstnanců při certifikacích a práci na projektech, které byly do procesu certifikace zahrnuty.

Věřím, že v rozvoji technologií Microsoft budeme i nadále pokračovat. Dalším milníkem je pro nás partnerství na úrovni Gold.

Jan Macík mě za dobu svého působení v IBA CZ přesvědčil, že je schopný přinášet nejen hmatatelné výsledky v obchodu, ale že má i jasnou vizi, kam by se obchodní tým IBA CZ měl ubírat.

Například zákazníkům v cestovním ruchu můžeme nabídnout to, v čem jsme opravdu jedničkou na trhu. Od jednodušších webů a intranetů např. s přehledem docházky přes složité klientské a věrnostní portály, kdy se každému uživateli zobrazují jiná data, až po řešení typu Protikorupční subportál, který jsme dělali pro ministerstvo obrany a kde zaručujeme absolutní anonymitu.

Součástí portálu může být také plánovač lidských zdrojů, což se může hodit zejména společnostem s velkým či často se měnícím počtem zaměstnanců a brigádníků dle sezonnosti nebo momentálního vytížení provozu. Zajímavá může být i integrace se sociálními sítěmi.

Umět využít informace, které lidé dávají k dispozici na nejrůznějších sítích, k cílené reklamě se může hodit všude a v cestovním ruchu zejména.

Na základě průzkumu trhu a současných trendů jsme identifikovali několik oblastí služeb, o které mají naši zákazníci největší zájem. V našich vývojových centrech v Praze, Brně a Ostravě jsme vybudovali týmy certifikovaných a zkušených odborníků na dané oblasti a získali již i několik zakázek, které jen potvrzují správnost našeho rozhodnutí. Navíc za námi stojí silná finanční skupina s několika tisíci IT profesionálů se zkušenostmi z mezinárodních projektů všech velikostí.

Zasazení MS SharePointu do naší nabídky bylo logickým krokem, protože stejné technologie využíváme i v další oblasti našeho působení, a to v řešeních pro správu dokumentů, kde IBA dosud nejčastěji využívala robustní ECM řešení IBM FileNet. IBA Group naše inovační aktivity podporuje a jsou v souladu se strategií skupiny.

Ocenění IBM Partner roku 2016 je pro nás potvrzením, že svým zákazníkům dlouhodobě dodáváme služby a řešení jako je FileNet, WebSpere, Cognos a další v nejlepší kvalitě. Děkuji nejen společnosti IBM, ale především našim zákazníkům a zaměstnancům.

Pro IBM děláme jak interní projekty, mezi nejvýznamnější patří např. learning portal, tak i další v rámci našich klíčových znalostí v oblasti portálů a mainframe. Společně s IBM také pracujeme pro koncové zákazníky a přinášíme jim to nejlepší z obou společností.

Na základě průzkumu trhu a současných trendů jsme identifikovali několik oblastí služeb, o které mají naši zákazníci největší zájem. V našich vývojových centrech v Ostravě, Brně a Praze jsme vybudovali týmy certifikovaných a zkušených odborníků na dané oblasti a získali již i několik zakázek, které jen potvrzují správnost našeho rozhodnutí.

Navíc za námi stojí silná finanční skupina s několika tisíci IT profesionálů se zkušenostmi z mezinárodních projektů všech velikostí. IBA Group tyto aktivity podporuje a jsou v souladu se strategií skupiny.

Severní Morava a Slezsko jsou pro nás velmi důležité nejen z hlediska stávajících a potenciálních obchodů, ale i zdrojů. Tento region produkuje velmi kvalitní absolventy technických vysokých škol i zkušené seniory, kteří se nechtějí za prací stěhovat.

Navíc bychom se rádi začali rozhlížet na polském trhu, a pokud zjistíme, že je tam pro nás potenciál, rádi bychom tam začali budovat dlouhodobé vztahy s lokálními zákazníky a partnery a dobré jméno, jaké IBA v zemích svého působení má.