logo GORDIC spol. s r. o.
Jaromír Řezáč

Jaromír Řezáč

Generální ředitel společnosti GORDIC

nic

Kybernetická bezpečnost je naprostou existenční nutností, kterou by měli vnímat a řešit nejen informatici, ale především manažeři a vedení společnosti. Ředitelé firem by se neměli spokojit pouze s implementací základního antiviru, ale měla by u nich vznikat silná potřeba přijímat zásadní opatření, jako je například školení zaměstnanců.

Právě lidský faktor je nejčastějším rizikem, teprve pak přicházejí hackerské útoky.

Ocenění si velmi vážím a motivuje mě i moje spolupracovníky posouvat se zas o něco dál. Je pro nás důkazem toho, že naše práce je pro tuto zemi skutečným přínosem. Rozhodně bychom ale na těch pověstných vavřínech nechtěli usnout.

I nadále se budeme snažit vyvíjet nové a vylepšovat stávající systémy, které nejenom postupně digitalizují úřady, ale zejména umožní občanům moderní komunikaci s úřady pomocí digitálních služeb.

Jsem přesvědčen, že v České republice mají lidé online služby rádi a rádi by je využívali i ve styku s úřady. Jen je třeba jim dát příležitost.

Prostřednictvím našeho portálu občana se mohou přihlásit a vyřídit mnoho věcí z domova, včetně zaplacení platební kartou nebo mobilní aplikací.

Realizací našeho partnerského programu chceme nejenom omezit případnou závislost na jednom dodavateli, ale také přispět k efektivnímu rozvoji našich projektů, postavených na platformách GINIS Enterprise+ a Gyber Enterprise+, a zároveň podpořit plynulé a ohleduplné budování eGovernmentu. Klíčovými hodnotami naší společnosti při dodávkách informačních systémů pro veřejnou správu jsou transparentnost, korektnost, kvalitu a odpovědnost za dodávky produktů a služeb.

GPP zůstává nadále otevřený dalším případným zájemcům. S ohledem na vysokou kvalitu systémů GORDIC budou nyní následovat náročné produktové certifikace jednotlivých pracovníků nových partnerů k oběma platformám.

Jsme přední český tvůrce - dodavatel informačních systémů a Microsoft považujeme za silného a stabilního partnera. Za více než 20 let existence jsme si vybudovali klíčové postavení na trhu. Náš software dnes využívá přes 6000 organizací veřejné správy, a to od ministerstev až po malé obce. GORDIC se také v minulých dnech stal vítězem soutěže Ocenění českých lídrů pro Kraj Vysočina.

Toto prestižní ocenění v konkurenci 76 firem potvrzuje naši pozici lídra českého trhu v oblasti IS pro veřejnou správu a bankovnictví. Diky partnerství GORDICu a Microsoftu dokážeme našim zákazníkům dodávat bezpečná, spolehlivá a efektivní řešení.

Ocenění je odměnou za naše téměř pětadvacetileté působení na českém trhu IT řešení a je pro nás povzbuzením k další práci. GORDIC si vždy zakládal na tom, že je hrdou českou firmou. Vnímáme naši společenskou odpovědnost, platíme všechny daně v České republice a podporujeme nejrůznější kulturní, sportovní či dobročinné aktivity, ať už ty celorepublikové, nebo regionální.

Za všechno, co jsme dokázali, děkuji své rodině a svým spolupracovníkům, díky nim jsme lídři na českém trhu. Velká odbornost, vysoké nasazení a trocha štěstí - to jsou tři hlavní pilíře, na kterých je společnost GORDIC postavena.

V otevřenosti dat si vede skvěle také Praha. Občané zde mají volný přístup ke všem dodavatelským fakturám za rok 2015, jejichž zdrojem pro OpenData je mimo jiné také právě náš systém GINIS.

Transparentnost úřadů je podle nás důležitá - občané mají právo vědět, co se kolem nich děje, například jak se nakládá s penězi v rozpočtu jejich města.