logo Red Hat Czech s.r.o.

Red Hat OpenStack Platform přináší kontejnerizované služby a vyšší bezpečnost

Red Hat OpenStack Platform 12 je nejnovější verzí platformy pro škálovatelná a agilní cloudová řešení typu infrastruktura jako služba. Díky linuxovým kontejnerům zvyšuje flexibilitu IT a zjednodušuje problémy spojené s podnikovými informačními architekturami.

Red Hat OpenStack Platform 12 vychází z komunitní verze technologie OpenStack s kódovým označením Pike a může se pochlubit kontejnerizovanými službami, větší flexibilitou i zjednodušeními pro rychlejší vývoj aplikací. Přináší mnoho vylepšení včetně dokonalejší distribuované kontinuální integrace (DCI, distributed continuous integration) a lepší bezpečnosti.

Na platformu Red Hat OpenStack Platform se při provozu svých hybridních a privátních cloudů pro různé nejdůležitější aplikace spoléhají stovky zákazníků včetně BBVA, Cambridge University, FICO, Massachusetts Open Cloud, Turkcell, IAG, Oak Ridge National Laboratory, Paddy Power Betfair, Produban, UKCloud a Verizon.

Samotná platforma Red Hat OpenStack Platform je podpořená robustním ekosystémem partnerů jak pro podnikovou sféru včetně společností Cisco, Dell EMC, Intel, Lenovo, Rackspace a NetApp, tak i pro oblast telekomunikací, kde mezi partnery značky Red Hat patří například Ericsson, Nokia, NEC, Huawei a Cisco.

Red Hat OpenStack Platform 12 je určená pro privátní i veřejné cloudové infrastruktury a opírá se o provozní platformu určenou pro podniková prostředí Red Hat Enterprise Linux. Red Hat OpenStack Platform 12 je otestovanou, certifikovanou a plně podporovanou verzí technologie OpenStack, která umožňuje flexibilní škálování i rychlejší naplnění požadavků zákazníků bez jakýchkoli kompromisů z pohledu dostupnosti, výkonu nebo IT bezpečnosti.

Součástí Red Hat OpenStack Platform je také platforma Red Hat CloudForms určená pro správu prostředí s více cloudy, která zajišťuje podrobný provozní přehled a umožňuje správu založenou na politikách, a to napříč infrastrukturou i systémy postavenými právě na platformě Red Hat OpenStack.

Navíc nechybí ani úzká integrace s Red Hat Ceph Storage, vysoce škálovatelným řešením pro blokové, objektové a souborové ukládání dat, které je speciálně navržené pro horizontálně škálované cloudy.

Kontejnerizace OpenStack služeb

Jednou z novinek platformy Red Hat OpenStack Platform 12 je kontejnerizace OpenStack služeb. Společnost Red Hat je lídrem nejen z pohledu celé technologie OpenStack, ale také přední společností ve zpřístupňování kontejnerů pro podnikovou sféru a vůdčím přispěvatelem do open source projektů, které určují směr inovací v oblasti kontejnerů. S cílem urychlit uvádění nových produktů dnes organizace potřebují cloudovou infrastrukturu, která umožňuje rychlejší, efektivnější a škálovatelné alokování zdrojů.

A právě to provoz OpenStack služeb v linuxových kontejnerech zajišťuje. Umožňuje zvýšit flexibilitu aktualizací, návratů k předchozím verzím i správu služeb a současně zjednodušit správu cloudových prostředí. OpenStack služby lze navíc díky linuxovým kontejnerům snadněji a rychleji škálovat, což zákazníkům pomáhá s lepším naplňováním nejdůležitějších uživatelských požadavků.

Platforma Red Hat OpenStack Platform 12 - bez ohledu na to, zda jde o novou implementaci nebo o automatizovaný upgrade - kontejnerizuje většinu OpenStack služeb a kontejnerizaci v podobě předběžné technologické verze podporuje i u řady síťových a ukládacích služeb.

Strategičtí partneři tak mohou pro tento nový způsob nasazování certifikovat své ovladače i zásuvné moduly, což ve výsledku znamená jen minimální nebo naprosto žádné přerušení poskytování služeb zákazníkům.

Vylepšená bezpečnost

Nové vlastnosti platformy Red Hat OpenStack Platform 12, jako je například služba pro automatizovanou registraci, pomáhají organizacím prostřednictvím automatizace správy životního cyklu bezpečnostních certifikátů se zvýšením bezpečnosti i se zlepšením efektivity. Aktualizace se týkají i dalších komponent, jako je OpenStack Block Storage (kódové označení Cinder) pro blokové ukládání dat a Bare Metal Provisioning (kódové označení Ironic) pro přidělování fyzických zdrojů.

Konkrétně se jedná o podporu šifrování svazků a širší možnosti práce s diskovými oddíly. Spolu s tím, jak společnost Red Hat pokračuje ve svém úsilí o zajištění silnějšího postavení v různorodých iniciativách z oblasti řízení rizik po celém světě, budou mít zákazníci využívající platformu Red Hat OpenStack Platform přístup k nové bezpečnostní publikaci společnosti Red Hat dostupné na jejím zákaznickém portálu.

Tato příručka se v hrubých rysech věnuje bezpečnostním vlastnostem i implementačním postupům a poskytuje cenné rady pro splnění základních bezpečnostních pravidel, čímž usnadňuje zajištění větší bezpečnosti prostředí využívajících technologií OpenStack.

Větší flexibilita díky přizpůsobitelným sítím

Přizpůsobitelné role poprvé přinesla platforma Red Hat OpenStack Platform 10, která operátorům umožnila vytvářet profily pro jednotlivé služby a procesy tak, aby plně vyhovovaly jejich jedinečným požadavkům. Red Hat OpenStack Platform 11 podporu variability dále rozšířila a umožnila ještě více přizpůsobit implementaci i aktualizace této platformy.

Red Hat OpenStack Platform 12 jde opět o kus dál a přináší podporu přizpůsobitelných sítí. V předchozích verzích si museli uživatelé vybírat z předdefinovaných topologií sítě, ale díky přizpůsobitelným sítím si nyní mohou definovat svoji vlastní topologii a potýkat se tak při naplňování svých skutečných potřeb s méně omezeními.

Operátoři navíc mohou vytvářet libovolný počet sítí, a to i s oblíbenou L3 leaf spine topologií, a nadále tak již nejsou omezení počtem sítí. Všechna tato vylepšení podnikům umožňují, aby konkrétní nasazení technologie OpenStack snadněji a zcela přizpůsobily svým specifickým potřebám.

OpenDaylight pro automatizaci sítí

Red Hat OpenStack Platform 12 rozšiřuje předběžnou technologickou verzi modulární open source platformy pro přizpůsobení a automatizaci softwarově definovaných sítí OpenDaylight. Zpřístupňování výhod virtualizace síťových funkcí (NFV, network function virtualization) pro OpenStack prostřednictvím OpenDaylight je i nadále jednou z klíčových strategií společnosti Red Hat.

Cílem je, aby měli zákazníci k dispozici vyšší přenosovou rychlost i propustnost. Dokonalejší integrace s OpenDaylight zlepšuje nejen způsob implementace kitu Data Plane Developer Kit (DPDK), ale díky svým vlastnostem pro softwarově definované sítě i výkon.

Distribuovaná kontinuální integrace

Před pěti verzemi přinesla distribuovaná kontinuální integrace partnerům a zákazníkům společnosti Red Hat nový způsob interakce s platformou Red Hat OpenStack Platform. Primárním cílem distribuované kontinuální integrace je nabídnout nejkvalitnější software založený na technologii OpenStack. A tento cíl je možné naplňovat díky automatizovanému nasazování i testování a vyhodnocování zpětné vazby ve spolupráci se zákazníky i partnery, a to jak v obdobích před uvolněním dané verze, tak i po jejím vydání.

Společnost Red Hat tak může své technologie otestovat nad reálnými situacemi a prověřit je nad konfiguracemi definovanými zákazníky i partnery. V současnosti distribuovaná kontinuální integrace zajišťuje automatické zasílání protokolů inženýrským týmům společnosti Red Hat a snižuje tak časovou náročnost identifikace problému i vytvoření a zpřístupnění opravy zpět do upstream komunity.

Dostupnost

Platforma Red Hat OpenStack Platform 12 bude k dispozici v průběhu následujících týdnů prostřednictvím zákaznického portálu společnosti Red Hat a jako součást řešení Red Hat Cloud Infrastructure a Red Hat Cloud Suite.

Článek Red Hat Czech s.r.o. ze dne 13. listopadu 2017 - pondělí

Další články od Red Hat Czech s.r.o.

Big data a velké výzvy pro OpenShift

OpenShift aneb Kubernetes - novinky a trendy

Podniková open source automatizace na platformě Ansible

Podnikový open source českému publiku představí Red Hat Fórum EMEA 2020

Moderní bankovnictví v prostředí Red Hat OpenShift

Inovativní cloudová platforma Amazon Red Hat OpenShift

Open source jako základ strategie pro podnikové IT

IT infrastruktura Fortuny staví na OpenShift Container Platform

Jednotné hybridní cloudové úložiště pro Red Hat OpenShift Container Platform

Red Hat OpenShift 4.2 - nejnovější verze podnikové platformy Kubernetes

RHEL 8 for SAP Solutions přináší robusní produkční platformu pro byznys

Open source v hodinách informatiky základních škol

Žáci základních škol objevují svět open source

Red Hat OpenShift 4 - nová generace průmyslové platformy Kubernetes

Platforma Red Hat Enterprise Linux posiluje růst globální ekonomiky

Vývoj v Javě zdarma s Red Hat OpenJDK

Den otevřených dveří Red Hat

OperatorHub.io - databáze operátorů využívaných v Kubernetes

Red Hat CloudForms 4.7 přináší nové možnosti správy infrastruktury

Technologické plány firem pro rok 2019

Red Hat Ansible Tower 3.4 zjednodušuje úkoly v komplexní infrastruktuře hybridního prostředí

IoT Pass - Red Hat Fuse je klíčem k úspěchu CRA na trhu internetu věcí

Red Hat Enterprise Linux 8 Beta podporuje inovace v oblasti IT

OpenStack Platform 14 - nativně cloudové IaaS řešení

Nové možnosti integrace automatizační technologie Ansible Automation

Podniková automatizace pro hybridní cloudová prostředí

Red Hat Ansible Engine přináší novou automatizaci cloudu, sítí a prostředí Windows

Red Hat Fuse 7 - nová verze distribuovaného cloudového integračního řešení

Kontejnerový cloud s podporou konzultačního programu pro vývoj nativních cloudových aplikací

Bezserverový computing jako nová kategorie ve způsobu vývoje a dodávek softwarových systémů

Red Hat OpenShift s technologiemi CoreOS podpoří nativní hybridní cloudové služby

Red Hat OpenShift na veřejném cloudu Microsoft Azure

Red Hat Enterprise Linux 7.5 jako základ pro hybridní cloudová prostředí

Red Hat Open House - den otevřených dveří v Brně

Jaké jsou firemní priority a výzvy ve využití IT v roce 2018

Kontejnerové nástroje CoreOS posilují portfolio Red Hat open source řešení

Rok 2018 bude ve znamení vzestupu inteligentních aplikací

Ukládání podnikových dat s úsporou nákladů a vyšší provozní efektivitou

Red Hat OpenStack Platform přináší kontejnerizované služby a vyšší bezpečnost

Automatizace IT výrazně zvyšuje potenciál firem

Nová verze Red Hat Cloud Suite přináší řadu nových vylepšení

Red Hat rozšiřuje vývojové centrum v Brně

Red Hat Ceph Storage rozšiřuje možnosti využití objektového ukládání dat

Red Hat CloudForms 4.5 přináší automatizaci do správy prostředí s více cloudy

Nová verze podnikové automatizační platformy Ansible Tower by Red Hat

Red Hat OpenStack Platform pro firemní aplikace a poskytovatele cloudových služeb

Red Hat CloudForms - otevřené platforma pro správu hybridních cloudů

Red Hat OpenShift Dedicated pro prostředí Google Cloud Platform

Red Hat Enterprise Linux 7 přináší vyšší výkonnost sítí a úložišť

Red Hat OpenShift Container Platform 3.3