logo SAP ČR,spol. s r.o.

Digitalizace personální agendy

Nové powerflow řešení pro digitální personální agendu s využitím biometrického podpisu je postaveno na in-memory platformě SAP Cloud Platform. Generuje a podepisuje personální dokumenty v elektronické podobě bez nutnosti jejich tisku.

Powerflow řešení, které vzniklo ve spolupráci SAP SuccessFactors, NOTIX a Success Solutions, přináší HR oddělením zrychlení práce s dokumenty a nové možnosti v oblasti digitalizace personální agendy, jako jsou finanční úspory, odbourání práce s papírem - tisk, skenování, rozesílání, fyzická archivace apod.

Inovativní řešení NOTIX vychází z použití tzv. dynamického biometrického podpisu (DBP) namísto klasického podpisu na papír. Biometrický podpis je jednou z variant elektronického podpisu, ale protože jde o podpis vlastní rukou, není nutné řešit vydávání elektronických certifikátů a s tím spojených procedur.

Použití biometrického podpisu je v souladu jak s českou legislativou (Občanský zákoník) tak s normami EU včetně eIDAS a GDPR.

Postup v praxi je jednoduchý - manažer nebo zaměstnanec se podepisuje na elektronickou snímací podložku nebo na tablet a nevzniká tak vůbec potřeba papíru. Nic se netiskne, nic se neposílá tam a zpět. Biometrický podpis se v zašifrované podobě jednoduše přidá do elektronického dokumentu, jako je např. pracovní smlouva v PDF.

Powerflow pokrývá všechny kroky práce s personální dokumentací:

Podpisové workflow umí automaticky rozesílat dokumenty k podpisu správným lidem a ve správném pořadí, hlídá termíny, notifikuje, umí zpracovávat celé balíčky dokumentů a velkou výhodou je i automatické řešení hromadných dokumentů typu mzdové výměry, směrnice apod.

Díky spolupráci s předními odborníky ze Success Solutions je nyní vše propojeno do společného uživatelského rozhraní SAP SuccessFactors Employee Central.

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 12. dubna 2018 - čtvrtek

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání SAP ČR,spol. s r.o.