logo SAP ČR,spol. s r.o.

SAP vzdělávací iniciativa poskytuje bezplatnou digitální výuku

SAP zdarma zpřístupňuje online kurzy v aplikaci openSAP - balíčky pro studenty, kteří se zajímají o kariéru v ekosystému SAP. K dispozici je také program SAP Young Thinkers. Vzdělávací iniciativa nabízí možnosti digitální výuky s interaktivním obsahem pro studenty, odborníky i širokou veřejnost.

"Ekosystém SAP je obrovský, naši zákazníci celosvětově produkují 82% lékařských přístrojů a 78% potravin, stejně tak 22 z 25 nejznámějších internetových obchodů používá naše řešení. Tohle jsou aktuálně velmi důležité oblasti, které musí fungovat hladce. Nejen na českém trhu je ale dlouhodobě nedostatek kvalifikovaných vývojářů a konzultantů. Proto právě teď, v době karantény spojené s pandemií koronaviru, chceme dát stávající i příští generaci IT profesionálů a aktivních uživatelů našich řešení příležitost vzdělávat se díky bezplatnému přístupu do digitálních kurzů," říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

Interaktivní online kurzy v aplikaci openSAP

Platforma openSAP nabízí zdarma velké množství e-learning kurzů věnovaných chytrým technologiím, jako jsou strojové učení či IoT - internet věcí, ale také programování v jazyce Java, etice umělé inteligence a dalším tématům.

Výuka probíhá interaktivní formou a zahrnuje i herní a diskuzní fóra s odborníky. Podcasty a formáty tzv. microlearningu, tedy získávání informací v krátkých intervalech, poskytují uživatelům snadno konzumovatelný obsah.

Cesta pro kariéru v ekosystému SAP

Pro studenty, kteří mají zájem o kariéru v rámci ekosystému SAP a chtějí studovat na jedné z více než 3800 univerzit patřících do programu SAP University Alliances, jsou na tři měsíce zpřístupněny 4 studijní balíčky.

Studijní balíčky:

Nástroje pomohou studentům připravit se na dosažení globální certifikace SAP, zdarma mohou také absolvovat jeden pokus o tuto zkoušku.

Různé formáty učení jsou přístupné ve více jazycích a zahrnují teorii i praktické ukázky.

SAP Young Thinkers

Pro školáky a jejich učitele, kteří zůstávají doma, je tu program SAP Young Thinkers. Vzdělávací komunita zahrnuje globální síť ambasadorů programu, jimiž jsou angažovaní zaměstnanci a partneři SAP.

Ti poskytují základ digitální gramotnosti s cílem inspirovat mladou generaci ke kariéře v oborech STEAM (věda, technologie, strojírenství, umění a matematika).

SAP bude kurzy průběžně přizpůsobovat zpětné vazbě a požadavkům účastníků tak, aby jim během domácího studia poskytl co nejlepší vzdělávací platformu.

Tato platforma nabízí vzdělávání zaměřené na informatiku, ekonomiku a kreativní metodiky řešení soustředící se na 17 cílů udržitelného rozvoje OSN.

Jedním z kurzů je např. kódování v oblíbeném programovacím jazyce Snap!.

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 26. března 2020 - čtvrtek

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.