logo SAP ČR,spol. s r.o.

SAP S/4HANA urychluje digitalizaci procesů Deutsche Telekom

Deutsche Telekom pomocí SAP S/4HANA vytváří nové modely pro analýzu dat, umělou inteligenci a prediktivní plánování. Prvním souborem dílčích projektů je plánování sítě 5G a budování optických vláken - jednotlivé kroky urychlí pomocí jednotného souboru dat bez diskontinuit systému.

Celá řada uživatelů tak bude v budoucnu přijímat objednané zboží podstatně rychleji, v nejlepším případě už ve stejný den. Celý proces, od logistiky objednávek přes skladování až po dodání, bude mapován do jednoho systému.

Prvním krokem pro Deutsche Telekom bude standardizace 11 z 55 systémů ERP (plánování podnikových zdrojů) právě s pomocí řešení SAP S/4HANA.

Pro Deutsche Telekom je SAP partnerem na cestě inovace a digitalizace. Obě společnosti mají za sebou již řadu let blízkého partnerství.

Například T-Systems - dceřiná firma Deutsche Telekom, provozuje největší SAP cloud, který dnes čítá přibližně čtyři miliony uživatelů. T-Systems převedl na SAP S/4HANA mnoho velkých zákazníků.

"Chceme podpořit společnost Deutsche Telekom v její vizi konsolidace IT prostředí a připravit ji na budoucí digitální výzvy. Nejde jen o výhody pro zákazníky a zaměstnance, ale také o podporu v ambiciózním rozvoji evropských komunikačních sítí," říká Hartmut Thomsen, vedoucí regionu střední a východní Evropy ve společnosti SAP.

"Snažíme se naši digitalizaci neustále posouvat vpřed. Jde nám o získání dalších informací z dat, která již máme dávno k dispozici. Standardizací našich IT systémů budeme podstatně efektivnější v plánování rozvoje sítí a naši zákazníci se budou moci těšit na rychlejší logistické procesy," doplňuje Peter Leukert, IT ředitel Deutsche Telekom.

Deutsche Telekom transformuje interní IT systémy s cílem rychlejšího budování sítí a výkonnější zákaznické logistiky.

Standardizace existující architektury proběhne v několika fázích pomocí plánovacích a logistických systémů.

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 22. ledna 2020 - středa

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání SAP ČR,spol. s r.o.