logo Spotřebitel net

Provozovatel podvodných e-shopů AQmobil.cz a FotoPlusVideo.cz je dopaden

Na základě trestního oznámení podaného sdružením Spotřebitel.net byl dopaden provozovatel podvodných e-shopů AQmobil.cz a FotoPlusVideo.cz rychnovskou policií. Šlo téměř o dokonalý podvod - podvodník částku jeden a půl milionu z lidí vylákal za pouhé tři týdny.

Sdružení Spotřebitel.net upozornilo v červnu 2012 na podvodné praktiky e-shopů AQmobil.cz a FotoPlusVideo.cz, které nabízely zboží za velmi nízké ceny. Spotřebitelé zaplatili předem za objednané zboží, které však neobdrželi.

Oba servery založil čtyřiačtyřicetiletý muž z Prahy na jméno muže z Příbramska, který o tom vůbec nevěděl.

Odborníci v poslední době poměrně často upozorňují na podvodné internetové obchody, které zákazníkům neposílají objednané zboží a některé z nich neoprávněně používají certifikáty garantující kvalitu poskytovaných služeb. Lidé by proto při nákupu na internetu měli být více ostražití.

"Spotřebitelé se mohou sami chránit tím, že budou vnímavější vůči nestandardním požadavkům či podezřelým informacím na straně internetového obchodu. Mezi ty patří zejména příliš nízká cena, požadavek na platbu předem jako jediné možnosti úhrady za zboží nebo negativní hodnocení obchodníka ve veřejných diskusích", uvedl ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška.

Další články k tématům - e-shop - foto - video - Jan Vetyška

Článek Spotřebitel net ze dne 5. října 2012 - pátek

Další články od Spotřebitel net

Provozovatel podvodných e-shopů AQmobil.cz a FotoPlusVideo.cz je dopaden

Satelitní televize Skylink a CS Link bez poplatků je omyl

LIVE Telecom zprůhledňuje uzavírání smluv