logo SUSE LINUX, s.r.o.

O Linuxu a Open Source u piva

Přes 180 odborníků se setkalo v pivovaru Staropramen na konferenci SUSE Expert Days 2018, kde zhlédli i demo ukázku řešení pro vysokou dostupnost kritické infrastruktury s použitím rypadel z Lego Technic a několika Raspberry Pi se SUSE Linux pro procesory ARM.

"Na trhu se v posledních letech neustále objevují nové technologické trendy, které mají na fungování firem velký vliv. Ať už se jedná o blockchain, umělou inteligenci, internet věcí nebo virtuální realitu, společnosti musí na tyto trendy určitým způsobem reagovat. A to rychle. Pro řešení této situace z pohledu firemního IT vyvstává potřeba konceptuální změny přístupu k dané problematice. Tradiční proprietální hardwarová řešení totiž už nejsou odpovědí na potřeby zákazníků a proto je potřeba hledat odpověď na bázi softwarově-definovaných řešení. Na tomto poli máme bohaté zkušenosti a rozhodně máme co nabídnout," shrnuje konferenci Miroslav Kořen, regionální manažer SUSE pro CZ/SK.

Konference se konala ve čtvrtek 15. 3. 2018 v Pivovaru Staropramen na pražském Smíchově a moderoval ji Jan Pokorný. Zabývala se aktuálními tématy spojovanými s Linuxem, například budováním vlastního privátního cloudu, správou serverové infrastruktury, využitím kontejnerů jako služby a aplikační platformy, softwarově-definovanými úložištěmi, sítěmi či hardwarem.

Odborné prezentace odstartovali EMEA Technical Sales Director společnosti SUSE Kevin Smith a regionální manažer SUSE pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Kořen, kteří se zabývali konceptem softwarově-definované infrastruktury a jejího využití v praxi v návaznosti na aktuální trendy, které hýbou světem IT.

Součástí úvodní přednášky bylo i překvapení v podobě demo ukázky řešení pro vysokou dostupnost kritické infrastruktury s použitím rypadel z Lego Technic a několika Raspberry Pi s nainstalovaným SUSE Linux pro procesory ARM.

Petr Kubeš ze společnosti HPE a Martin Zikmund ze SUSE následněpopsali společnou cestu vývoje HPE Helion OpenStack a SUSE OpenStack Cloudu. Martin Zikmund nevynechal ani novinky ve SUSE Enterprise Storage, kontejnerech jako službě a aplikační platformě v podání SUSE.

S přednáškami vystoupili nejenom zástupci pořádající společnosti SUSE, ale i její partneři a zákazníci. Velmi zajímavá byla například prezentace Jana Patery z První novinové společnosti a. s., který přiblížil, jak díky migraci svojí kritické infrastruktury na SUSE Linux ušetřili náklady a zefektivnili provoz.

Yasen Trahnov ze společnosti Interoute Czech popsal, jak tento evropský lídr v oblasti telekomunikací a cloudu využívá nástroj SUSE Manager k centrální správě své infrastruktury.

Konstantin Selucký ze společnosti HPE představil stavebnicové systémy pro InMemory computing Superdome Flex a Martin Vaňous ze společnosti SÍŤ nasazení SAP HANA v praxi na platformě IBM POWER.

O bezpečnosti, dostupnosti, flexibilitě a SAP v cloudu pohovořil Jiří Vrbický ze společnosti Cloud4com.

Vlastní platformu pro internet věcí SAP Leonardo prezentoval Michal Marko přímo za společnost SAP.

Partnery pražské konference SUSE Expert Days byly společnosti Hewlett Packard Enterprise, SAP, Cloud4com, SÍŤ, DNS a OKsystem,mediálním partnerem akce byl server Linuxexpres.cz.

Na závěr konference si zájemci mohli prohlédnout muzeum pivovaru Staropramen a ochutnat místní produkci piva.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 22. března 2018 - čtvrtek

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

tesena fest 2018