logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC
Miroslav Kořen

Miroslav Kořen

Generální ředitel společnosti Kaspersky Lab pro východní Evropu

LinkedIn

Náš průzkum jasně ukazuje, jaké problémy musí firmy bez ohledu na svoji velikost řešit, ať už se jedná o chyby zaměstnanců, e-mailové útoky nebo rostoucí složitost IT infrastruktury. Pomoc nabízejí sofistikovaná bezpečnostní řešení, která nabízejí více než jen ochranu koncových bodů, lepší informace o hrozbách (TI) a budování bezpečnostního povědomí zaměstnanců.

Ideální je vybrat si služby jednoho partnera z oblasti kybernetické bezpečnosti, který nabízí jak technologii, tak odborné znalosti, abyste získali komplexní ochranu a měli přehled o všem, co se ve vaší síti děje. Firmy tak dokáží lépe reagovat na současné i budoucí kybernetické hrozby.

Vzhledem k rostoucímu počtu závažných kybernetických útoků, které narušují každodenní život a v případě útoku na průmyslové organizace někdy dokonce ohrožují bezpečnost lidí, je zapotřebí, aby vlády a příslušné státní instituce zareagovaly a vytvořily odpovídající zákony a předpisy. Firmy se nyní musí mnohem více snažit, aby zajistily, že jejich digitální aktiva budou chráněna stejně důkladně jako ta fyzická.

Problémem stále zůstávají chybějící nebo nedostatečné předpisy státních orgánů pro IT prostředí. Vzhledem k tomu, že se na členy topmanagementů přenáší stále větší odpovědnost za bezpečnostní incidenty, stává se pro ně kybernetická ochrana maximální prioritou.

Firmy musí aktivněji posilovat svoje bezpečnostních opatření v oblasti IT a být vždy o krok napřed, aby si pojistily svoji bezpečnou budoucnost.

Stránky s obsahem pro dospělé mohou být často zdrojem malwaru a obtěžujícího softwaru, jako je adware. Rozhodně by je tedy uživatelé neměli navštěvovat ze svých pracovních zařízení, jejichž prostřednictvím se připojují do firemní sítě. Kamenem úrazu je také často nedostatečné bezpečnostní školení.

Poměrně zásadní informací z průzkumu pro nás byl fakt, že ani ne tři z deseti pracovníků (30,7%) tuzemských firem nad 250 zaměstnanců někdy absolvovali školení o kybernetické bezpečnosti. U žen to byla pouze čtvrtina. Relativně dobře jsou na tom korporace sídlící v Praze, ale i u nich bezpečnostním školením prošlo jen 41,1% procenta zaměstnanců.

Zajímavé je, že podíl proškolených stoupal s dosaženým vzděláním. Nejvíce jich bylo u vyšokoškolsky vzdělaných (43,6%) a nejméně u vyučených (17,6%).

Zabezpečení kritické infrastruktury je jedním z mnoha bezpečnostních témat, s nimiž Michal každodenně pomáhá zákazníkům po celé východní Evropě.

Také vystupuje jako bezpečnostní expert v českých médiích a informuje o aktuálních kybernetických hrozbách i způsobech, jakými se jim dá úspěšně čelit.

Na řízení aktivit Kaspersky Lab ve východní Evropě se těším zejména proto, že v těchto zemích vidím velký potenciál k růstu. Máme k tomu veškeré potřebné prostředky: vynikající lokální týmy, nejlepší bezpečnostní řešení a služby pro firmy a jednotlivce i jedinečné detekční a školicí nástroje.

Rád bych využil všechny své zkušenosti, abych posílil pozici Kaspersky Lab na všech trzích v regionu, zejména pak v podnikovém segmentu.

Stránka 1/3 Další >