logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC

Tatyana Shishkova

Bezpečnostní expertka společnosti Kaspersky

Tatyana Shishkova - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Mobilních útoků obecně skutečně ubylo, nicméně útoky, které nadále pozorujeme, jsou sofistikovanější a hůř odhalitelné. Kyberzločinci se snaží maskovat škodlivé aplikace pod rouškou legitimních aplikací, které lze často stáhnout z oficiálních obchodů s aplikacemi.

Se stále větším rozšířením mobilních bankovních a platebních aplikací navíc existuje vyšší pravděpodobnost, že se na ně kyberzločinci aktivněji zaměří.

Počínat si na internetu opatrně a nestahovat neznámé aplikace je sice chvályhodné, ale důrazně doporučuji používat také spolehlivé bezpečnostní řešení. Zejména pokud jde o zabezpečení financí, je lepší se včas připravit, než později litovat.

Evgeniya Ponomareva

Senior Business Development Manager společnosti Kaspersky

Evgeniya Ponomareva - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Pro výrobce automobilů a dodavatele komponent je důležité, aby dokázali plnit nově vznikající požadavky a poskytovali svým zákazníkům nejmodernější řešení z hlediska funkčnosti a v případě automobilového průmyslu neméně důležité bezpečnosti. To je prioritou i pro společnost Kaspersky, a proto se snažíme najít ta nejlepší řešení, která by tyto potřeby pokrývala.

Po analýze mnoha alternativ jsme si jako nejvhodnějšího integračního partnera vybrali společnost Airbiquity.

Alexander Gutnikov

Bezpečnostní expert společnosti Kaspersky

Alexander Gutnikov - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Prostředí hrozeb DDoS se neustále mění a odráží aktuální ekonomické a společenské trendy. Ve 4. čtvrtletí 2021 jsme sice očekávali nárůst DDoS útoků v důsledku prodejní sezóny, ale nestabilní situace na trhu s kryptoměnami pozvedla hrozbu DDoS na zcela novou úroveň a zapříčinila absolutní rekord v počtu útoků.

Budeme-li vycházet z trendů za poslední léta, nemělo by 1. čtvrtletí roku 2022 vykázat výrazný pokles útoků DDoS. Proto vyzýváme k instalaci profesionálních řešení na ochranu organizací před DDoS útoky.

Tatyana Shcherbakova

Senior Web-content Analyst společnosti Kaspersky

Tatyana Shcherbakova - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Široce diskutovaná témata - např. peníze, filmové premiéry nebo celosvětové události jako pandemie, byla pro podvodníky vždy vítanou příležitostí. Tyto scénáře se každoročně opakují a nevypadá to, že by s tím zločinci měli v dohledné době přestat. Je to hlavně proto, že takové podvody bývají velmi účinné, protože lidé stále příliš důvěřují tomu, co vidí ve svých e-mailových schránkách a prohlížečích.

Je důležité uvědomit si, že existuje mnoho nabídek, které vypadají příliš dobře na to, aby byly pravdivé. Vyzýváme proto lidi, aby byli ohledně obsahu přijatých e-mailů obezřetní, protože tento přístup jim může pomoct ochránit jejich osobní údaje a peníze.

Anna Larkina

Hlavní bezpečnostní expertka společnosti Kaspersky

Anna Larkina - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Seznamovací aplikace otevírají lidem hledajícím partnera spoustu možností. Všechny informace uložené on-line však mohou získat podvodníci, kteří pak oběti připraví o peníze nebo jinak zneužijí jejich důvěry. Této příležitosti se také rychle chápou kyberzločinci, aby získali finanční prospěch.

Dobrou zprávou je, že seznamovací aplikace jdou správným směrem a umožňují uživatelům navazovat bezpečnější kontakty. Jakkoli mohou být tyto interakce někdy skvělé, opatrnost je vždy na místě.

I když si myslíte, že jste na internetu dostatečně zkušení a opatrní, vždy existují způsoby, jak si zlepšit digitální bezpečnost.

Díky tomu se pak můžete těšit z konverzace s vědomím, že jste vy i vaše osobní údaje v bezpečí.

Stránka 1/19 Další >