logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC
Anastasiia Kazakova

Anastasiia Kazakova

Hlavní manažerka Public Relations společnosti Kaspersky

LinkedIn

Globální a různorodá komunita kybernetických profesionálů, kteří se zabývají kyber-diplomatickými záležitostmi, obvykle nemá technické zázemí. Zároveň řeší, jak dosáhnout bezpečnosti a stability v oblasti ICT prostřednictvím mezinárodní spolupráce a zapojení mnoha zainteresovaných stran.

Spojili jsme se s DiploFoundation, abychom podpořili diplomaty a všechny kybernetické profesionály, a prohloubili jejich znalosti v oblasti technické atribuce, a to neobvyklým, ale vysoce interaktivním způsobem.

Hru jsme vyvíjeli s podporou reálných kybernetických diplomatů, s právními a politickými experty, kteří projekt uvítali. Věříme, že spojením úsilí při budování kybernetické expertýzy můžeme pomoct dosáhnout kybernetické stability.

Tento mechanismus může být založen na vzniku národních kontaktních míst, jež by poskytovala bezpečnostní doporučení při řešení konkrétních útoků. Tato místa by sloužila také jako konečné stanice při oslovování národních úřadů pro kybernetickou bezpečnost, donucovacích orgánů nebo odborníků z oblasti kybernetické bezpečnosti a pokud by to bylo třeba, sloužila by i výměně technických informací.

Je důležité, aby lidé, kteří reagují na mimořádné události, zůstali neutrální. Takový mechanismus by zajistil nejen prostředky pro včasnou a koordinovanou globální reakci a zmírnění následků incidentů, ale také by pomohl navýšit technické a provozní kapacity globální komunity, čímž by přispěl k větší kybernetické stabilitě.