logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC
Andrey Dankevich

Andrey Dankevich

Senior Product Marketing Manager společnosti Kaspersky

LinkedIn

Ransomware může firmu na nějakou dobu skutečně vyřadit z provozu a obnova dat může být velmi obtížná a nákladná. Ochrana proti němu však nevyžaduje příliš sofistikovaná opatření ani obrovské investice.

Stejně dobře by mělo fungovat dodržování jednoduchých pravidel, jako je zálohování dat nebo proškolení zaměstnanců, aby rozpoznali a neotevírali phishingové e-maily, spolu s používáním kvalitního produktu pro zabezpečení koncových bodů.

Je to skvělý pocit, vidět výsledky AV-TESTu, které dokazují, že platforma pro ochranu koncových bodů společnosti Kaspersky může být takovou bezpečnou volbou a zaručit absolutní ochranu před útoky ransomwaru.

Některá rozhodnutí byla těžká, avšak nutná. Je dobré vědět, že celkový pocit ohledně zvládání následků pandemie je nyní napříč malými firmami do jisté míry pozitivní - dvě třetiny (63%) souhlasí s tím, že jejich firma reagovala na tento celosvětový problém dobře.

Získané poznatky by jim nyní měly pomoci lépe se připravit na budoucí výzvy a potíže, zlepšit stávající investiční plány a procesy, odvážně zkoušet nové věci a více se digitalizovat.

Věřím také, že produkty a služby, které byly v reakci na pandemii zavedeny, přetrvají, protože opatření proti viru Covid-19 stále platí a lidé si nadále udržují digitální návyky získané během pandemie.