logo ZTE CZECH, s.r.o.

ZTE MF821: LTE USB modem pro mobilní internet

USB modemy ZTE do notebooků a počítačů mohou dosahovat úžasné rychlosti - až 100 Mbps. V současnosti provozuje LTE síť Telefónica, a to na vybraných lokalitách s max. rychlostí do 60 Mbps. S prvním USB modemem pro síť LTE přišel nyní na český trh výrobce ZTE.

Společnost ZTE uvedla na český trh USB modem podporující mobilní síť nové generace - LTE. V nabídce jej nyní má operátor Telefónica, který zatím jediný zahájil provoz této sítě. LTE umožňuje rychlejší a zároveň ekonomičtější přenos dat než např. 3G sítě a postupně na ni přejdou všichni velcí mobilní operátoři. Pro přístup uživatelů na tuto síť je nutný standardně designovaný USB modem s podporou LTE.

ZTE MF821D je multirežimový USB modem určený pro mobilní sítě LTE-FDD, UMTS, EDGE a samozřejmě GSM. Standardní USB rozhraní 2.0 umožňuje každému uživateli připojit jej ke svému laptopu (notebooku) či stolnímu počítači a přenášet tak data o velkých objemech a velkou rychlostí.

ZTE USB modem pro LTE zahrnuje kromě funkcí mobilního internetu i funkci mobilního telefonu, a to SMS. Dokonale tak kombinuje mobilní komunikaci s internetem. Podporou datových a SMS služeb prostřednictvím mobilní telefonní sítě umožňuje komunikovat všem zákazníkům kdykoliv a kdekoliv.

"Jedním z hlavních důvodů rychlého rozvoje LTE sítí ve světě je velký nárůst objemu dat v mobilních sítích a snaha snižovat cenu přenosu těchto dat. LTE sítě poskytují od určitého bodu ekonomicky a výkonem mnohem výhodnější přenos dat, než 3G nebo 2G sítě", řekl k tomu Petr Kuboš, Terminal Sales Director ZTE Czech s.r.o.

"Ve světě patříme i díky vývojovým centrům a moderní výrobě mezi technologickou špičku, a proto postupně uvádíme na trh modemy podporující LTE", dodal Petr Kuboš.

Modem je k dispozici při pořízení s některým z tarifů LTE Mobilní internet (od 333 Kč měsičně) od operátora Telefónica. Cena je pak 1 Kč a vratná kauce 1000 Kč.

Technická specifikace USB modemu ZTE MF821:

Přenosové rychlosti (max.):

Další články k tématům - 2G - 3G - EDGE - GSM - HSDPA - HSUPA - LTE - modem - notebook - operátor - SMS - tarif - UMTS - WCDMA - Petr Kuboš

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 1. srpna 2012 - středa

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.