logo

Chytrý telefon ZTE Grand X IN s rychlým procesorem Intel

SmartPhone ZTE Grand X IN nabízí nadstandardní výbavu postavenou na čipové infrastruktuře Intel. Nový model je vůbec prvním takto vybaveným telefonem v České republice. Nechybí ani kvalitní qHD displej, dvojice fotoaparátů a svižný operační systém Android verze 4.0.

SmartPhone ZTE Grand X IN zaujme pouze necelých deset milimetrů tenkým tělem s výrazně zaoblenými rohy. Přednímu panelu dominuje 4,3palcový displej s vysokým qHD rozlišením a čočka čelní VGA kamery.

Zádní kryt telefonu napomáhá jistému úchopu zejména díky ergonomickému prohnutí a výrazně texturovanému povrchu. Dále zaujme logo ZTE a klasické logo Intel Inside, které dává tušit, jaká výbava se pod krytem skrývá.

Výrazným prvkem zadní části telefonu je také čočka 8Mpx fotoaparátu a přisvětlovací LED dioda. Tlačítka ovládání hlasitosti a zapínání telefonu jsou vyvedena ve stříbrné barvě, stejně je lemován také vstup pro sluchátka.

Přehledný a líbivý Android 4.0

ZTE Grand X IN pohání oblíbený operační systém Android ve verzi 4.0 (Ice Cream Sandwich). Chod systému je tak svižný, s jeho intuitivním ovládáním si přitom poradí i začátečníci. Společnost ZTE u svých přístrojů nabízí také vlastní nadstavbu uživatelského rozhraní MiFavour.

Z uzamykací obrazovky se díky ní lze dostat k oblíbeným funkcím jako fotoaparát nebo psaní SMS během okamžiku, a to bez nutnosti listování v menu telefonu. Nabídku rychlého přístupu může uživatel měnit dle svých preferencí.

Nadšené mobilní fotografy potěší fotoaparát s rozlišením 8 MPx, doplněný LED bleskem a možnost natáčení videí ve Full HD rozlišení. Nechybí ani přední VGA kamera pro videohovory a Skype.

Rychlý a úsporný procesor Intel

ZTE Grand X IN je jako první telefon v ČR založený na procesorové architektuře od společnosti Intel. Srdce telefonu tepe na frekvenci 1,6 GHz, vyznačuje se energetickou nenáročností a vysokým výkonem. V oblíbeném testu výkonosti mobilních zařízení AnTuTu dosahuje ZTE Grand X In výsledku téměř 7000 bodů.

Pro optimalizaci výkonu je procesor doplněn také grafickým akcelerátorem. Operační paměť telefonu má velikost 1 GB, vnitřní úložný prostor pak 4 GB. Pro uchovávání multimediálního obsahu lze paměť dále rozšířit microSDHC kartami až do kapacity 32 GB.

Cena a dostupnost

ZTE Grand X IN bude pro české zákazníky dostupný od ledna 2013 v prodejní síti Telefónica. Základní (nedotovaná) cena telefonu se bude pohybovat kolem 6 000 Kč včetně DPH.

V portfoliu telefonů ZTE u Telefónicy doplní nový model chytré mobilní telefony ZTE Racer II, ZTE Skate a nejnovější ZTE Skate Pro.

Další články k tématům - Android - fotoaparát - kamera - Skype - SmartPhone - SMS - telefon

Článek ze dne 19. prosince 2012 - středa

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.