logo Axis Communications s.r.o.

Johan Paulsson

CTO společnosti Axis Communications

Johan Paulsson - Axis Communications s.r.o.logo Axis Communications s.r.o.LinkedIn

Tempo technologického vývoje, kterého jsme svědky za posledních 12 měsíců, je mimořádné. Dokonce i pro ty z nás, kteří se v odvětví technologií pohybují celé dekády. Co bude dál? Není pochyb, že rok 2024 se ponese ve znamení pokračujícího technologického pokroku, což před každého z nás postaví další výzvy a nezbytná rozhodnutí.

V Axisu jsme jako vždy připravení spolupracovat s našimi partnery a zákazníky, aby nám všem přinesl příští rok jen ty nejlepší výsledky - ať už v rámci oboru, či mimo něj.

Dalibor Smažinka

Business Development Manager společnosti Axis Communications

Dalibor Smažinka - Axis Communications s.r.o.logo Axis Communications s.r.o.LinkedIn

Jako zodpovědný evropský výrobce IT produktů - hlavně síťových zařízení pro kamerové systémy - bereme téma kyberbezpečnosti velmi vážně, a tak pro nás nástup NIS2 nebude znamenat žádnou výraznou změnu v nastaveném kurzu. Kamery a další síťové technologie se pravidelně stávají terčem nebo přímo nástrojem útoků - ať už jde o únik citlivých firemních či osobních dat, nebo třeba botnetové útoky, které v minulosti využívaly i nechráněné síťové kamery.

Proto máme bezpečnostní závazky NIS2 u našich produktů už delší dobu zavedené. Jde např. o správu a detekci zranitelností, testování a audit, dlouhodobě konzistentní podporu firmware, šifrování v koncových zařízeních, vícefaktorové ověřování, bezpečnost jako hlavní kritérium při vývoji produktů a mnoho dalších funkcionalit.

Kroky Evropské unie k posílení ochrany klíčových subjektů tedy velice vítáme, koncoví uživatelé tak budou mít zákonné vodítko pro výběr spolehlivých výrobců. Navíc ve světle posledního geopolitického vývoje jsou tyto kroky zcela opodstatněné.