logo

Chytré hračky Hexbug

Chytré hračky Hexbug slaví v USA velký úspěch a nyní se stávají hitem i v Evropě. Jde o malé inteligentní elektronické robůtky, kteří zdolávají překážky a mění směr své cesty. Mimo překážek reagují rychle například na světlo nebo zvuk. Hexbug je malý, chytrý a rychlý jako blesk!

Píďalka je největší robot značky Hexbug. Je ovládaná dvoukanálovým dálkovým ovladačem (kanály A a B), můžete tedy s kamarády uspořádat i napínavé závody. Ovladačem můžete měnit směr pohybu dopředu a dozadu, píďalku můžete i otočit. Sejde-li se více píďalek najednou, můžete všechny dálkové ovladače naladit na stejný kanál a pohybovat všemi píďalkami synchronně.

Dalším typem je Mravenec reagující na dotek. Jakmile mravence Hexbug jednou zapnete, už ho nechytnete. Ohromnou rychlostí pobíhá po okolí, dokud do něčeho nenarazí svými tykadly nebo něco neucítí na senzoru pohybu umístěném v zadní části. Potom změní směr a pokračuje dál, stále stejným zběsilým tempem.

Larva Hexbug je novým členem rodiny robotů Micro Robotic Creatures. Larva se nejlépe pohybuje na obzvlášť hladkém povrchu a je vybavena vestavěným senzorem, aby mohla reagovat na podněty z okolí. Instinktivně mění směr a reaguje na překážky a různé předměty. Jednoduše se otočí a leze dál.

Hexbug Nano se chová jako skutečný brouk. Na 12 nožičkách šmejdí po okolí, různě mění směr pohybu a pokud se náhodou ocitne na zádech, dokáže se sám zase otočit.

Baterie jsou u všech výrobků Hexbug součástí dodávky, nano brouk se může ihned vydat na průzkum. Dalším typem je svítící Hexbug Nano.

Posledním typem je Hexbug Original - jakmile narazí na překážku, jednoduše změní směr a pokračují dál. Reagují dokonce i na zvuk. Zatleskejte nebo zaklepejte hlasitě na stůl a brouci změní směr. Baterie jsou součástí dodávky, brouci se mohou ihned rozběhnout a zábava začíná ...

Další články k tématům - baterie - robot

Článek ze dne 2. července 2012 - pondělí

Další články od Conrad Electronic Česká republika, s.r.o.