logo

Mobilní skener Comfort pro rychlé a pohodlné skenování i atypických předloh

Mobilním skenováním můžete skenovat dokumenty rychle a pohodlně. Dokonce takové předlohy, které při skenování pomocí plochých skenerů představují problém - knihy, sešité vícestránkové dokumenty, nejsou pro tento skener žádnou překážkou.

Mobilní skener Comfort je určen k rychlému skenování dokumentů. Jeho hlavní předností jsou malé rozměry a napájení na baterie, takže si ho můžete vzít sebou např. na obchodní jednání či přednášky. Použití přístroje je velmi jednoduché. Vložíte baterie, zapnete přístroj a můžete začít skenovat.

Skener splňuje svůj účel. Kvalita naskenovaných fotografií, obrázků a textu je překvapivě dobrá. Zásadní je si při skenování dát pozor na to, abyste skener po dokumentu přejížděli rovnoměrně. Jakmile se vám ruka stočí mírně na stranu, bude to ve výsledku vidět.

Skenovat lze jakékoliv předlohy, které jsou do velikosti formátu A4 a jsou na hladkém povrchu. Skener umožňuje skenovat černobíle nebo barevně. Dále je možné nastavit kvalitu skenování na vysokou (600 dpi) nebo nízkou (300 dpi).

Součástí dodávky je i ABBYY software (OCR software - z anglického Optical Character Recognition - optické rozpoznávání znaků), který slouží k rozpoznávání naskenovaného textu. To znamená, že převede naskenovaný text do počítačové podoby/textový formát - např. do Wordu pro další úpravy.

Mobilní skener Comfort od firmy Conrad je praktický a spolehlivý přístroj pro rychlé skenování dokumentů. Hlavním omezením kvality skenu je lidská ruka, kterou skenerem přejíždíme po předloze. Pokud je neklidná, jsou řádky a obrázky na naskenovaném dokumentu šíkmé. Jinak je kvalita výsledného naskenovaného dokumentu velmi dobrá.

Software ABBYY velmi dobře převádí naskenovaný text např. do aplikace Mircosoft Word. Software lze použít i pro dokumenty naskenované jiným skenerem.

Další články k tématům - A4 - microSD - OCR - skener

Článek ze dne 23. listopadu 2011 - středa

Další články od Conrad Electronic Česká republika, s.r.o.