logo

JVS Group převzala společnost GiTy

Společnost JVS GROUP CZ, a.s. oznamuje, že uzavřela smlouvu se společností Arca Capital Bohemia, a.s. a manželi Olgou a Valentinem Girstlovými o převzetí jejich obchodních podílů ve společnosti GiTy, a.s. Společnost JVS se tak stala stoprocentním vlastníkem GiTy. Cena transakce není veřejná.

Záměrem JVS je upevnit pozici GiTy jako předního hráče na českém trhu telekomunikačních a IT služeb a poskytnout stabilní finanční zázemí pro další rozvoj firmy v nejbližším období. "Naše první kroky byly soustředěny na posílení finanční stability firmy, především zajištění dodatečné hotovosti nezbytné k překonání přetrvávajících nepříznivých dopadů finanční krize a následné recese na trhu ICT technologií a služeb," říká Luděk Vilím, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti GiTy. "To máme již za sebou a zaměstnanci firmy, její dodavatelé i zákazníci si nyní mohou být jisti, že GiTy má opět silné zázemí a spolu se svou vysokou odborností i všechny předpoklady k dalšímu rozvoji. Společnost GiTy má dlouhodobě dobré jméno mezi svými zákazníky a je tedy na co navazovat," dodává Vilím.

"Společnost GiTy byla spojena s našimi jmény dlouhých devatenáct let," uvedl Valentin Girstl. "Máme radost, že za dobu své existence se stala renomovanou technologickou společností, kterou i nadále zůstává," dodal Girstl. Manželé Girstlovi zůstávají nadále členy dozorčí rady GiTy.

GiTy patří k významným poskytovatelům telekomunikačních služeb na platformě pozemní i satelitní již od roku 1990, kdy vstoupila na český trh jako inovátor v oblasti strukturované kabeláže. GiTy se vypracovala do pozice předního hráče v oblastech podnikových privátních sítí, telefonní komunikace a IP telefonie, videokonferencí a satelitních služeb. Další významnou oblastí činnosti je bezpečnost IT a komunikací, což zahrnuje informační a bezpečnostní audity, stabilizaci a nastavení bezpečnosti, zavedení pravidel a systému řízení bezpečnosti. GiTy se zároveň zabývá výstavbou telekomunikačních sítí a správou IT. Působí v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. Mezi nejvýznamnější realizované projekty mimo jiné patří projekt „Jednotného systému dopravních informací", satelitní propojení zastupitelských úřadů ČR v zahraničí, inteligentní systém řízení budov univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně či komplexní systém řízení integrované dopravy v Jihomoravském kraji.

JVS Group byla na veřejnosti dosud známa především díky svým aktivitám v oblasti obchodu a reklamy. JVS Group je finanční skupinou holdingového typu, jejíž investiční strategie je zacílena i na další perspektivní obory a příležitosti. Ve spojení s GiTy reprezentuje JVS Group unikátní know-how v oblasti finančního řízení, strategického rozvoje a vyhledávání obchodních příležitostí jak v České republice, tak v rámci širšího regionu.

Další články k tématům - finanční - GiTy - JVS - řízení - Luděk Vilím - Valentin Girstl

Článek ze dne 11. srpna 2009 - úterý

Další články od Gity a.s.