logo Acronis
Candid Wüest

Candid Wüest

Viceprezident společnosti Acronis

LinkedIn

V celosvětovém měřítku se projevuje znepokojivý trend, kdy útočníci stále více využívají ChatGPT a další systémy generativní umělé inteligence ke zvýšení efektivity kybernetických útoků, vytváření škodlivého kódu a automatizaci útoků.

Nyní, více než kdy jindy, musí společnosti upřednostňovat komplexní řešení kybernetické ochrany, aby zajistily kontinuitu podnikání.

Intenzita kybernetických útoků v roce 2023 se opět zvýšila, což je důkaz aktivity hackerů, kteří dále škálují a zefektivňují metody napadení systémů.

Aby se organizace dokázaly ubránit těmto nevyzpytatelným hrozbám, potřebují agilní, komplexní a centralizované řešení poskytující potřebný přehled k porozumění útokům, pochopení kontextu a ke správné reakci na jakoukoliv hrozbu - ať již to je malware, zranitelnost systémů a všechno mezi tím.

Druhá polovina roku 2022 byla pro pracovníky IT bezpečnosti stejně náročná jako vždy - objevovaly se nové hrozby a útočníci se snažili co nejvíce zpeněžit své úsilí. Organizace musí lépe prioritizovat svá komplexní řešení, pokud chtějí v novém roce minimalizovat hrozby phishingu a dalších útoků.

Útočníci neustále vyvíjejí nové metody, přičemž nyní se snaží na obrátit bezpečnostní nástroje proti nám, typicky vícefaktorovou autentizaci, na kterou mnoho společností spoléhá při ochraně svých pracovníků a svého podnikání.

Technologie EDR je nezbytným doplňkem jakéhokoli přístupu ke kybernetické bezpečnosti. Víme, že dříve neznámé zero-day útoky tvoří 80% všech případů narušení ochrany.

Čelíme jim tím, že k bezpečnosti v reálném světě a obchodním výsledkům našich zákazníků a partnerů přistupujeme jako k naší nejvyšší prioritě, přičemž klíčovým prvkem tohoto přístupu je rychlá a snadná náprava.

Dnešní kybernetické hrozby se konstantně vyvíjí a obcházejí tradiční bezpečnostní opatření. Organizace všech velikostí potřebují ucelený přístup ke kybernetické bezpečnosti, který integruje vše od antimalwaru k zabezpečení elektronické pošty a hodnocení zranitelností.

Útočníci disponují stále propracovanějšími nástroji a za této situace mít jen jednu bezpečnostní vrstvu je hazard.

Stránka 1/2 Další >