logo GORDIC spol. s r. o.
Miroslav Wolf

Miroslav Wolf

Specialista na eGovernment společnosti GORDIC

LinkedIn

Nebezpečná jsou jakákoliv hesla, která je možné jednoduše odhadnout z identity majitele. Tabu by měla být data narozenin, jména rodinných příslušníků nebo domácích mazlíčků. 76% respondentů naštěstí tvrdí, že si vybírají hesla jiným způsobem. Je chvályhodné, že každý druhý používá různá hesla k odlišným účtům. To s sebou ovšem nese další potíž - pokud už lidé vymyslí silná hesla, málokdy si je pak pamatují.

Jeden člověk z pěti si je alespoň někdy zapisuje, čímž se opět vystavuje riziku. Stačí ztratit mobil, ve kterém je heslo zapsáno, a zloděj se rázem dostane skoro všude. Nefunguje ani snaha maskovat hesla například jako telefonní čísla.

Aplikace eAuditor je tu skutečně pro každého dokáže totiž zjistit podle IČ například sídlo, předmět podnikání, právní formu či údaje o statutárních orgánech společnosti, v Insolvenčním rejstříku ověří, zda proti danému subjektu nebylo zahájeno insolvenční řízení. Z Registru plátců DPH se uživatel dozví například DIČ, čísla účtů a především informaci, zda jde o spolehlivého plátce.

Uživatel tak dopředu získá balíček informací, které slouží k minimalizaci rizik při obchodování a které by musel jinak pracně dohledávat. V praktické rovině to pak znamená, že se například rozhodne s daným subjektem či osobou neobchodovat.