logo Logitech

Rezervace konferenčních místností z jediného ovládacího panelu

Logitech představuje výkonné softwarové nástroje vzdáleného přístupu, rezervaci místností, přehled využití prostředků a automatizaci činností, které zjednodušují správu firemních prostor a vybavení prostřednictvím aplikace Logitech Sync.

Stávající řešení společnosti Logitech pro rezervaci pracovních stolů pomocí Logi Dock Flex umožňuje zaměstnancům snadno najít vhodné místo poblíž svých kolegů v prostředí sdílených flexibilních pracovišť.

Nový software Logitech pro rezervaci místností pomocí panelu Tap Scheduler plní obdobnou funkci - pomáhá řešit obvyklé konflikty při rezervaci konferenčních místností a zároveň usnadňuje týmu IT správu všech prostředků pomocí jediné platformy.

Díky tomuto softwaru si zaměstnanci mohou rezervovat a nárokovat místnosti i prostřednictvím svých stávajících kalendářních aplikací, jako jsou Google Workspace nebo Office 365, anebo přímo na panelu Logitech Tap Scheduler.

Automatické funkce přizpůsobení se běžným pracovním zvyklostem

Pokud se do zarezervované místnosti ve stanoveném čase nikdo nepřihlásí, místnost se automaticky uvolní a je k dispozici dalším zájemcům. Při ad-hoc schůzkách můžou uživatelé rychle zjistit volné místnosti podle indikátorů stavu na panelu Tap Scheduler nebo se nechat navigovat do dostupné místnosti podle mapy podlaží na panelu Tap Scheduler, v aplikaci Logi Tune nebo na displejích v kancelářích.

V připravované aktualizaci softwaru bude detektor přítomnosti osob AI Viewfinder v konferenčních kamerách Rally Bar a Rally Bar Mini, který se v současné době používá k přenastavení záběru účastníků, schopen rozpoznat, že se koná neplánovaná schůzka, a automaticky přepnout stav místnosti z volné na obsazenou.

Správci IT můžou přizpůsobit nastavení rezervací a uvolňování místností tak, aby odpovídalo stanoveným firemním pravidlům. Ještě letos si budou moct také upravit rozhraní panelu Tap Scheduler např. pomocí vlastních tapet nebo firemního loga.

Lepší řešení problémů na dálku

Aplikaci Logitech Sync používají k vzdálené správě prostor a zařízení svých globálních zaměstnanců desítky tisíc firem. Možnosti vzdálené správy nyní udělaly velký krok vpřed díky funkci Sync Remote UI Access.

Podobně jako může člen týmu IT virtuálně ovládat stolní počítač jednotlivce a řešit problémy z první ruky, vzdálený přístup k uživatelskému rozhraní umožňuje týmu IT nahlížet do konferenční místnosti a řešit problémy s konferenčními kamerami, dotykovými ovladači nebo s plánovacím panelem, aniž by musel do dané místnosti fyzicky vstoupit.

Přísné standardy ochrany soukromí a zabezpečení garantované společností Logitech zajišťují, že aplikace Sync nikdy nezaznamenává ani neukládá žádný zvuk, video ani statický obraz ze zasedací místnosti.

Podrobná analýza využití

Sync sleduje vzorce využití místností (jak často se používají) a jejich obsazenost (kolik lidí je v dané místnosti najednou), abyste získali přehled, které místnosti lidé preferují.

Údaje o využití a obsazenosti, které mohou vidět pouze správci IT zákazníka, můžou být podkladem kvalifikovaného rozhodování, které nedostatečně využívané místnosti je třeba rekonfigurovat nebo které prostory s vysokou návštěvností duplikovat.

Ceny a dostupnost

Vzdálený přístup k uživatelskému rozhraní, rezervace místností a vytváření map a přehledů o využití místností jsou funkce, které rozšiřují komplexní plán služeb Logitech Select for Rooms za 399 dolarů ročně. Select for Rooms nabízí kombinaci technického poradenství a pokročilého softwaru, který firmám pomáhá spravovat jejich prostory.

Tyto špičkové funkce jsou také součástí nově vytvořené nabídky služeb Essential for Rooms, která doplňuje odborné znalosti interních IT týmů zákazníků a partnerů o pokročilé nástroje pro správu a analýzu za 153 liber ročně.

Rezervace místností bude k dispozici koncem léta 2024.

Článek Logitech ze dne středa 12. června 2024

Další články od Logitech