logo

ERP QAD řídí podnikové procesy firmy MAN LKW Komponenten

Slovenský závod německého výrobce nákladních automobilů MAN LKW Komponenten vybral pro řízení podnikových procesů ERP systém QAD. Společnost při výběru kladla především důraz na oborové zaměření systému a na reference dodavatele v oboru.

Výběrové řízení odstartovalo už vloni a zúčastnili se ho, jak dodavatele lokálních systémů, tak například dodavatelé světových ERP systémů SAP a QAD. Slovensko-rakouské vedení vybíralo systém zodpovědně a pečlivě.

Minerva Slovensko se dostala do finále, které úspěšně završila se svou nabídkou QAD řešení a vyhrála dodávku podnikového informačního systému. V celkovém řešení pro LKW Komponenten je zahrnuto zavedení modulů typických pro automobilovou výrobu, např. EDI komunikace, Kanban, zaveden bude také automatický sběr dat pomocí čárových kódů v oblastech toku materiálu a výrobě. Zákazník bude využívat podporu controllingu ve všech fázích výroby a logistiky.

Finanční jednatel společnosti LKW Komponenten Bohuslav Lipovský komentoval výběr systému a dodavatele: "Hledali jsme pro naši společnost ERP systém, který by splňoval náročné požadavky našeho oboru a dodavatele jsme hodnotili mimo jiné také podle kvality a počtu implementací. Minerva Slovensko nás přesvědčila."

Výsledkem spuštění nového ERP systému QAD bude zlepšení skladové evidence, zautomatizování procesů řízení a plánování výroby v návaznosti na logistiku a finance, dále propojení oblastí prodeje, výroby, nákupu, skladů a financí v reálném čase.

ERP systém QAD je určen zejména pro komplexní řízení výrobních podniků z oblastí elektroniky, strojírenství, automobilového průmyslu,potravinářského průmyslu, spotřebního zboží, farmaceutického a chemického průmyslu. Zahrnuje plánování a řízení výroby, prodej, nákup, skladové hospodářství, finanční řízení a řízení servisu.

Společnost MINERVA ČR je výhradním poskytovatelem podnikových aplikací firmy QAD v ČR a SR a působí také jako distributor QAD ve východní Evropě.

Další články k tématům - controlling - EDI - ERP - IS - logistika - QAD - Bohuslav Lipovský

Článek ze dne 6. června 2012 - středa

Další články od Minerva Česká republika, a.s.