logo Rittal Czech, s.r.o.

Rozváděčové skříně TS 8 mají celosvětový úspěch

Řadově spojitelné skříně TS 8 se staly zavedeným standardem pro řadu průmyslových odvětví po celém světě. S více než deset miliony doposud vyrobenými kusy je systém TS 8 považován za nejúspěšnější na světě.

Skříně TS 8, jejichž desetimiliontý kus byl letos vyroben, se používá v 92% z 1005 světových průmyslových odvětví a tak dobyly téměř každý průmyslový trh během 15 let. Mezi klíčová odvětví patří strojírenství, výroba rozváděčů, automobilový průmysl, energetika, jakož i informační technologie a telekomunikace. Potravinářství a zpracovatelský průmysl jsou rovněž odbytišti pro robustní a úspěšný systém skříní.

Klíčovými faktory úspěchu TS 8 jsou vysoká flexibilita a efektivita, vysoká kvalita a bezpečnostní standardy, stejně jako její celosvětová dostupnost.

Maximální flexibilita a efektivita

Jako součást platformy "Rittal - The System" zapadá tento modulární systém do řešení vytvořených pro distribuci elektrické energie, průmyslovou automatizaci, facility management a datová centra, a to díky optimální technické interakci mechanických částí, chlazení a napájení. Tváří v tvář široké škále aplikací již zákazníci nemusí spoléhat na různé typy rozváděčových skříní, ale vždy mohou těžit z výhod jednotné a univerzální systémové platformy a jednotné řady příslušenství.

"Naši zákazníci mohou realizovat individuální rozváděčová řešení v co možná nejkratším čase a to díky globálně jedinečnému sortimentu příslušenství. TS 8 má mnoho výhod: jednou z nich je, že téměř vše se instaluje a funguje intuitivně, protože všechny součásti jsou standardizované a jednoduché," vysvětluje Dr. Thomas Steffen, viceprezident pro výzkum a kvalitu společnosti Rittal.

Jako součást neustálého vývoje, Rittal navrhl další příslušenství jakým je například podstavec "Flex - Block" s montáží bez použití nářadí. Chytré inovace v podobě polohovacích pomůcek, montáž jednou osobou bez použití nářadí pomocí upevňovacích klipů a zvětšený montážní prostor pro rychlejší montáž příslušenství rovněž šetří spoustu času a nákladů.

Kromě perfektní interakce s příslušnými komponentami chlazení a prvky pro rozvod proudu umožňuje systémová platforma TS 8 synergický efekt i s jinými typy skříní Rittal. Tímto způsobem lze dosáhnout významných časových a finančních úspor. Mezi tyto komponenty, jež spojuje jednotný systém příslušenství, patří: systém samostatně stojících skříní SE 8, kompaktní skříně CM, PC skříně a systému TP TopPult.

Nejvyšší kvalita a bezpečnost

Mezi další charakteristické rysy skříní TS 8 jednoznačně patří vysoká úroveň ochrany proti korozi, stejná jaká se používá v automobilovém průmyslu. Tato ideální třívrstvá povrchová ochrana je umožněna díky nano-keramické předúpravě, penetračnímu nátěru elektroforetické základní barvy a následnému práškovému nástřiku.

Vlastní akreditovaná laboratoř v sídle společnosti Rittal v Herbornu zaručuje mezinárodní vysoké standardy kvality a spokojenost zákazníků. Díky mezinárodní certifikaci našla skříň TS 8 svou cestu do prakticky všech odvětví průmyslu po celém světě.

Celosvětová okamžitá dostupnost

Ačkoliv zpočátku byly skříně TS 8 vyráběny pouze v Německu, tak nyní jsou vyráběny ve čtyřech dalších zemích (Velká Británie, Indie, USA a Čína), a jsou tedy mezinárodně dostupné včetně svého příslušenství. Rozšíření po celém světě pomáhá i 64 dceřiných společností Rittal. Zákazníci oceňují okamžitou dostupnost z 90 skladových center po celém světě.

Uvedením do provozu nového globálního distribučního centra v Haigeru a nového logistického centra v Koreji (Incheon Songdo), Rittal stvrzuje svůj závazek dalšího rozšíření mezinárodního obchodu a své úsilí o dodržení dodacích lhůt a celosvětové dostupnosti skříní TS 8 na nejvyšší úrovni.

Z Herbornu až do New Yorku

Pokud by se deset milionů doposud vyrobených skříní TS 8 seřadilo vedle sebe (při šířce 600 mm), budou mít celkovou délku 6000 km, což zhruba odpovídá vzdálenosti z Herbornu do New Yorku.

Článek Rittal Czech, s.r.o. ze dne pátek 5. prosince 2014

Další články od Rittal Czech, s.r.o.