logo

Propojení SAP BusinessObjects s Google Maps

Díky propojení SAP BusinessObjects s Google Maps či Google Earth budou uživatele moci provázat svá data s konkrétními lokacemi a jejich vizualizace bude mnohem přehlednější, a to i u opravdu velkých objemů dat.

Společnost SAP spolupracuje s Google na řešení, které umožní přehledně zobrazit rozsáhlá data na displejích počítačů i mobilních zařízení. Přenesení dat do mapové vrstvy tak nabídne jejich inovativní reprezentaci, novou perspektivu a další informace pro rozhodování a řízení podniků.

"Možnost lokalizace, umožňuje analytickým nástrojům brát v úvahu data také v geografických souvislostech. To znamená, že uživatelé jsou snadno schopni porovnávat informace za jednotlivé oblasti regiony či pobočky s místními trendy, které ovlivňují jejich podnikání", řekla Helena Moravcová, produktová manažerka společnosti SAP.

Uveďme několik příkladů, kde toto řešení najde uplatnění. Telefonního operátor využít Google Earth a SAP Business Objects Explorer pro analýzu hovorů přerušených kvůli technickým problémům a snadno tak lokalizovat poruchu na konkrétním vysílači.

Orgány státní správy si mohou snadno vytvořit mapu vykreslující finanční či jiné ukazatele v jednotlivých regionech, městech nebo obcích a s těmi daty pak počítat při návrhu zákonů a vyhlášek. Banky zase mohou provádět hodnocení rizik úvěrů podle regionů a podobně mohou postupovat také pojišťovny například u povinného ručení.

Možností, kde využít lokalizovaná data je opravdu mnoho a jejich zobrazení na mapě často nabízí zcela nový pohled na jejich význam. Může tak pomoci k rozhodnutím, která přinesou úspory nákladů, nečekané zisky nebo snadno vyřeší dříve komplikované úkoly.

Další články k tématům - BusinessObjects - Earth - Google - lokalizace - mapy - telefonie - Helena Moravcová

Článek ze dne 19. září 2011 - pondělí

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání