logo

SAP BI OnDemand: webové řešení pro analýzu firemních dat

SAP Business Intelligence OnDemand představuje sadu nástrojů a postupů, pomocí kterých lze analyzovat existující podniková data. BI OnDemand je v základní verzi zdarma a je tak dostupné i nejmenším podnikům.

Řešení je dostupné ve formě internetové aplikace na adrese https://bi.ondemand.com/session/new a nevyžaduje žádnou instalaci ani implementaci do podnikového IT prostředí. V základní verzi je k dispozici zdarma a je tak dostupné pro nejširší okruh firem. Do prostředí BI OnDemand je možné nahrávat data v různých formátech, včetně nejběžnějších kancelářských dokumentů. BI OnDemand je plnohodnotným pomocníkem pro přípravu reportů a analýz, modelování budoucího vývoje, sledování tržeb, ziskovosti i dalších klíčových firemních ukazatelů.

Podle výzkumu společnosti Gartner používalo v roce 2009 některé řešení Business Intelligence jen 28 % firemních zaměstnanců z těch, kteří by mohli jeho přínosů využít a zvýšit tak efektivitu své práce. Podniková praxe přitom potvrzuje, že řada firem nemá dobrý přehled o tom, jak efektivní jsou jednotlivé činnosti, oddělení nebo pracovníci. Vyhodnocování firemních dat (jako jsou třeba tržby nebo ziskovost) obvykle probíhá periodicky, což ale v dnešní ekonomicky náročné době nestačí - data jsou zapotřebí ihned.

Mezi výhody řešení SAP BI OnDemand patří nulové pořizovací náklady, možnost okamžitého použití a také možnost přistupovat k němu odkudkoliv. Kromě běžného počítače lze pro přístup využít i mobilních zařízení, jako jsou smartphony či tablety.

Mobilita je užitečná a trendy

Snaha o maximální zpřístupnění dat z podnikových informačních systémů na mobilních zařízeních je trendem, který potvrdil nedávný výzkum společnosti SAP ve Spojeném království, jehož se zúčastnilo přes dvěstěpadesát firemních CIO. Z jeho výsledků vyplývá, že v současnosti je 71 % informačních systémů umístěných u zákazníka, tedy on-premise, 17 % je využíváno jako on-demand řešení a 13 % funguje na mobilních zařízeních. Respondenti však očekávají, že do roku 2015 podíl mobilních řešení vzroste na 21 %, v případě on-demand řešení na 28 %. Širšímu využívání mobilních řešení výrazně napomáhá rozvoj nových technologií, jako je hardwarová akcelerace, sloupcové databáze nebo in-memory computing.

Další články k tématům - analýza - BI - OnDemand - zdarma

Článek ze dne 5. listopadu 2010 - pátek

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání