logo

SAP Business One OnDemand: ERP pro malé a střední firmy poskytovaný z cloudu

SAP uvádí IS SAP Business One OnDemand v osmnácti zemích včetně České republiky. Novinka je optimalizována pro potřeby menších firem, které vyžadují co nejmenší vstupní náklady a mají nižší nároky na množství IT operací. SAP toto řešení nabízí v ČR prostřednictvím partnera Versino CZ.

"Menší firmy představují pro cloudové služby rychle rostoucí trh a jeho potenciál je výrazný. Často se jim totiž z různých důvodů nevyplatí investovat do vlastního řešení. Zde je tedy SaaS ideální volbou, díky které získají plnohodnotný výpočetní výkon a podporu komplexního informačního systému za zlomek ceny. Ušetřené prostředky pak mohou využít pro rozvoj společnosti", řekl Lubomír Paprčka, Channel Enablement & Solution Expert SAP ČR.

SAP bude řešení Business One OnDemand poskytovat prostřednictvím kvalifikovaných partnerů, kteří k němu budou hostovat i příslušnou infrastrukturu. Partneři mají v rámci ekosystému společnosti SAP rozsáhlé zkušenosti s lokálními trhy, které jim umožní nabídnout řešení v potřebné kvalitě (např. hosting systému budou moci nabízet pouze partneři s příslušným certifikátem SAP; ostatní prodejci a prodejci s přidanou hodnotou však budou moci fungovat jako subdodavatelé).

Doporučený cenový model je založen na měsíčních poplatcích za uživatele systému. Zákazníci však budou mít k dispozici i další cenové modely včetně zakoupení trvalé licence systému a řešení nainstalovaného v rámci jejich vlastní IT infrastruktury (verze "on-premise").

"Řešení SAP Business One OnDemand nám pomůže rozšířit nabídku řešení na bázi cloudu a lépe reagovat na požadavky zákazníků, kteří mimo jiné i v závislosti na velikosti firmy preferují různé modely poskytování podnikových aplikací", uvedl Petr Bříza, výkonný ředitel společnosti Versino CZ, partnera společnosti SAP.

K hlavním výhodám řešení SAP Business One OnDemand patří vysoká dostupnost služeb a přístup z mobilních zařízení odkudkoliv, výrazně nižší počáteční náklady a jejich lepší plánování do budoucna nebo správa systému specialisty.

SAP Business One OnDemand je navržen jako řešení pro společnosti chystající se implementovat svůj první komplexní ERP systém, ale i pro pobočky velkých firem.

Celosvětově ho využívá již více než 34000 zákazníků. Menší firmy mohou SAP Business One OnDemand snadno používat a navíc jednoduše odhadnout jeho náklady. Přitom se jedná o komplexní systém nabízející řadu funkcí pro podporu podnikání - jeho součástí jsou např. moduly pro podporu prodeje, nákupu, řízení zásob i finančních toků.

Další články k tématům - cloud - ERP - hosting - infrastruktura - IS - OnDemand - Lubomír Paprčka - Petr Bříza

Článek ze dne 23. března 2012 - pátek

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.