logo

SAP HANA: 1200 krát rychlejší technologie pro analýzy rozsáhlých dat

Společnost SAP přichází s klíčovou technologií pro in-memory computing - SAP HANA - pro rychlý vývoj inovativních in-memory aplikací. Současně představuje i první aplikaci založenou na SAP HANA - SAP BusinessObjects Strategic Workforce Planning, určenou pro pokročilou analýzu a řízení lidských zdrojů.

Technologie in-memory computing se zaměřuje na optimalizaci transakcí, zejména na práci s daty přímo v operační paměti (in-memory - bez omezování výkonu způsobeného přístupem na datová úložiště). V podání SAP HANA (SAP High-Performance Analytic Appliance) pak přidává podporu pro tzv. mixed-workload, umožňující transakčním a analytickým systémům pracovat v jednotném prostředí.

Vytváří z paměti heterogenní prostředí, ve kterém je současně umístěna aplikační logika i zpracovávaná data. To významným způsobem zvyšuje rychlost aplikací a umožňuje zpracování velkých objemů dat ve skutečně reálném čase. Stávající aplikace rodiny SAP Business Suite získávají díky technologii HANA nové možnosti tvorby online analýz. Stejně tak z výrazného zrychlení výpočtů profitují komponenty SAP BusinessObjects a SAP NetWeaver.

High-Performance Analytic Appliance v číslech :

SAP HANA představuje základní prvek pro vývoj aplikací, které dokážou analyzovat velké množství informací z prakticky libovolného zdroje v reálném čase. Přináší nové modely programování a integrační koncepty, které umožní aplikacím využít v maximální míře potenciál současného hardwaru.

"SAP HANA a první aplikace realizovaná na jejím základě, ukazují bezprecedentní rychlost in-memory computingu. Naši zákazníci tak sami vidí, o jak výraznou část výkonu přicházejí kvůli režii mezi jednotlivými úrovněmi jejich současných IT systémů. Kromě významného průlomu v analytických aplikacích umožňuje in-memory technologie SAP HANA také vznik zcela nových aplikací zaměřených na dříve neřešitelné problémy," uvedl Dr. Vishal Sikka, výkonný člen představenstva, Technology and Innovation Platform, SAP.

SAP BusinessObjects SWP pro personalisty

Uvedených výhod využívá první business aplikace postavená na SAP HANA - SAP BusinessObjects Strategic Workforce Planning (SWP), která umožňuje HR manažerům modelovat scénáře z oblasti lidských zdrojů, analyzovat dopad změn na celou organizační strukturu a simulovat jejich důsledky pro business procesy.

Aplikace využívá pravděpodobnostních prediktivních modelů s možností okamžitého zobrazení při změně parametrů. Takto komplexní analýzy ve skutečně reálném čase jsou možné jen díky současnému "in-memory" umístění datového zdroje a výpočetního jádra. I přes svou robustnost byla aplikace vytvořena za pouhých 70 dní a je tak důkazem neustálé snahy společnosti SAP usnadnit svým zákazníkům vývoj v rámci ekosystému SAP a současně jim vždy přinášet nejnovější technologie bez jakýchkoliv omezení.

Další články k tématům - Appliance - computing - CPU - HANA - HR - in-memory - NetWeaver - SWP - vývoj - Vishal Sikka

Článek ze dne 20. ledna 2011 - čtvrtek

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.