logo

SAP představuje novou generaci analytických nástrojů využívajících výhod in-memory computingu

K novinkám SAP In-Memory Appliance software patří řešení pro plánování marketingových kampaní, finanční analýzy nebo společnosti z oblasti energetiky. Jak nově prokázaly testy provedené ve spolupráci s IBM, in-memory computing v podání SAP HANA, platformy postavené na této technologii, rychlostí výpočtů řádově překonává stávající technologie.

Dokáže za hodinu s rezervou zpracovat 10000 dotazů nad 1,3TB databází. Svou koncepcí současně zjednodušuje i správu firemního IT - odpadá nutnost preprocessingu dat, snižuje se zatížení databázových serverů a redukuje komplexnost síťové architektury. Schopnost SAP HANA zpracovávat velké objemy dat v reálném čase a vysoká rychlost výpočtů dává nástrojům business intelligence zcela nový rozměr. Veškeré analýzy je možné provádět s aktuálními živými daty bez nutnosti jejich předvýběru a off-line zpracování. Podniky tak mohou pružně reagovat na měnící se podmínky trhu a pracovat s daleko přesnějšími analýzami, než bylo dosud možné.

Ověřený výkon in-memory aplikací

Dle prvních oficiálních testů, provedených společnostmi SAP a IBM, je výkon in-memory aplikací řádově vyšší než u ostatních současných technologií. Navíc tato architektura umožňuje provádět komplexní analýzy velkých objemů dat v reálném čase, což dosud nebylo možné. Testy, ověřené společností WinterCorp, ukázaly, že SAP HANA dokáže s rezervou zpracovat 10 000 dotazů nad 1,3TB databází během jedné hodiny, a to při odezvě jen několika vteřin. Pro testování byl použit 32 jádrový server IBM X5 s 500GB operační paměti a testovací databáze vytvořená na základě reálných dat. Analýzy probíhaly v reálném čase, bez nutnosti předběžných výpočtů či předvýběru dat.

Aplikace s podporou in-memory

V tomto roce SAP postupně představí nové aplikace postavené na SAP HANA a o možnost in-memory výpočtů budou rozšířeny i některé stávající aplikace z rodiny SAP Business Suite a BusinessObjects. V první vlně jde o nástroje pro plánování a finanční analýzy.

Portfolio SAP se tedy rozšíří o:

Další články k tématům - computing - HANA - IBM - in-memory - vývoj - WinterCorp

Článek ze dne 5. dubna 2011 - úterý

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání