logo

Chytré měření jako základ pro inteligentní management energií

Společnost RWE Německo spoléhá na infrastrukturu a služby poskytované skupinou Deutsche Telekom při instalaci a provozu patnácti tisíc chytrých měřičů energií ve měste Mülheim. Nasazení digitálních měřičů je prvním krokem k rozvoji inteligentního energetického managementu.

Pro dosažení tohoto počtu bude Deutsche Telekom instalovat potřebnou technologii pro komunikaci a chytré měřiče do poloviny roku. Současně zajistí, aby data z měřičů byla přenášena bezpečnou cestou do společnosti RWE.

Aktuální projekt v Mülheimu je největším projektem v oblasti chytrého měření (Smart Metering) na území Německa. Ke konci roku by mělo být nainstalováno více než 100000 zařízení. To znamená, že prakticky celé město bude vybaveno technologií pro chytré měření energií.

"Díky současnému projektu a řadě předchozích zkušeností získáme důležité informace o výhodách, provozu a zpracování dat získaných pomocí nové technologie", říká Gerhard Radtke, který je odpovědný za projekt v RWE Německo.

"Telekom používá svou infrastrukturu a své znalosti v oblasti hromadného zpracování dat k podpoře svých partnerů, jako je RWE. Díky tomu lze úspěšně rozvíjet nové technologie chytrého měření energií", říká Gabriele Riedmann de Trinidad, šéfka pro odvětví energetiky v Deutsche Telekomu.

Pomocí snadno dostupných dat z energetické sítě je možné optimalizovat výrobu a distribuci elektrické energie podle aktuálního stavu sítě a spotřeby. Pro zákazníky přináší nový systém možnost sledovat spotřebu energie a využívat v budoucnu nové tarify.

Společnost Deutsche Telekom se zaměřuje na inovativní řešení v řadě oborů. Nová odvětví, kde dochází k prudkému rozvoji a zároveň nabídky společnosti Deutsche Telekom, je energetika, zdravotnictví a automobilový průmysl. Společnost Deutsche Telekom nabízí systémy pro chytré měření a hromadné zpracování dat i v České republice prostřednictvím své dceřiné společnosti T-Systems.

Díky vlastní infrastruktuře a bezpečným datovým centrům je tak možné poskytovat širokou škálu služeb pro energetické společnosti spolu s inovativním řešením chytrých odečtů a inteligentních energetických sítí.

Další články k tématům - infrastruktura - tarif - Gerhard Radtke

Článek ze dne 25. června 2012 - pondělí

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.