logo

T-Systems je jedničkou v poskytování cloudu pro korporátní zákazníky

T-Systems se dostal do čela pole více než 30 poskytovatelů korporátních privátních cloudů - infrastrukturních služeb šitých na míru jednotlivým zákazníkům. Skupina Deutsche Telekom je na špici pole firemních cloudů nejen pro velké zákazníky, ale také ve službách pro malé a střední klienty.

Cloudová strategie skupiny Deutsche Telekom se vyplácí. To je výsledek nejnovějšího srovnání poskytovatelů cloudu, které provedla firma Experton. Analytici se blíže zabývali službami nabízenými 109 firmami, které působí na německém a evropském trhu.

Experton zařadil Deutsche Telekom a jeho dceřinou společnost T-Systems do čela pole cloudových nabídek, ať už šlo o velké firmy, nebo o malé a střední podniky. Jeden ze závěrů srovnávacího testu poskytovatelů cloudu do roku 2012 zněl - lze potvrdit, že skupina (Deutsche Telekom) má portfolio, které pokrývá celou škálu požadavků této velmi rozmanité cílové skupiny.

První místo za korporátní cloudové služby

"Společnost velmi rychle vybudovala své dynamické a cloudové služby pro velké zákazníky", uvedl Reinhard Clemens, člen představenstva skupiny Deutsche Telekom a generální ředitel T-Systems. "Jako poskytovatel ICT jsme schopni zákazníkům nabídnout nejen infrastrukturní nebo platformní cloudové služby, ale i bezpečně a v požadované kvalitě propojit jejich lokality s našimi datovými centry."

Experton pokládá tento aspekt za strategickou konkurenční výhodu, která výrazně zjednodušuje plánování a dodavatelské procesy.

Experton uvádí, že Deutsche Telekom za uplynulých 12 měsíců výrazně rozšířil paletu svých infrastrukturních služeb a nyní nabízí spektrum serverových, úložných a podpůrných služeb, které jsou velice přitažlivé pro malé, střední i velké společnosti.

Inovátor pro malé a střední firmy, průkopník pro velké zákazníky

Za zvláštní hybnou sílu cloud computingu na trhu malých a středních firem skupina Experton považuje oblast SaaS (Software-as-a-Service). Deutsche Telekom je „rozhodně jednou ze společností, která v minulých 12 měsících rozšířila nejrychleji své portfolio a přizpůsobila je potřebám cílové skupiny.

Webové konference od skupiny Deutsche Telekom v režimu SaaS je podle Expertonu jedním z nejlepších produktů na trhu co do dostupnosti, bezpečnosti a snadného ovládání. V současnosti se pak připravuje spuštění veřejného cloudu s dostupnými aplikacemi pro malé a střední podniky. Tím se výrazně rozšíří paleta firemních aplikací dostupných jako služba.

Tržní srovnání provedené skupinou Experton dospívá rovněž k závěru, že dynamické služby poskytované společností T-Systems lze považovat za průkopnickou činnost v provozu aplikací kritických pro obchod. Rozsah cloudových služeb s pokrytím infrastrukturních, systémových i aplikačních služeb spolu s doplněním o řešení firemních aplikací společnosti Microsoft představuje unikátní ucelenou nabídku pro velké firemní zákazníky.

Cloud computing a dynamické služby jsou k dispozici také pro zákazníky v České republice. T-Systems nabízí několik obchodních modelů pro střední a velké firmy, které otevírají nové možnosti, jak využívat ICT zdroje. Díky vlastním datovým centrům v České republice jsou data zákazníků v bezpečí a vždy dostupná.

Další články k tématům - cloud - Experton - ICT - infrastruktura - SaaS - Reinhard Clemens

Článek ze dne 25. května 2012 - pátek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.