logo

IT služby pro spolkovou zemi Dolni Sasko zajistí T-Systems

Rámcový kontrakt v hodnotě 280 miliónů eur byl po celoevropském výběrovém řízení rozhodnut na dobu 12 let a zahrnuje také možnost navýšení počtu provozovaných pracovišť až na 33000.

T-Systems nejdřív převede stávající počítačové systémy spolkové země na standard Windows 7/Office 2010. Služby pokrývají rovněž periférie jako monitory, tiskárny a další IT techniku. T-System tak bude v první fázi provozovat asi 7500 pracovišť státní správy v celém Dolním Sasku, v Berlíně i v Bruselu.

"Naším cílem je uvést veškerou výpočetní techniku na současnou nejvyšší technickou úroveň a mít stejně vysoký standard služeb na všech místech", uvedl dolnosaský ministr vnitra Uwe Schünemann.

"Těší nás, že můžeme posílit spolupráci se spolkovou zemí Dolním Saskem, která je naším smluvním partnerem v oblasti pevných, mobilních sítí a IT služeb již od roku 1994. Uzavření tohoto kontraktu je dalším článkem řetězu našich úspěšných vztahů se státní správou v Německu", podotkl Reinhard Clemens, generální ředitel T-Systems a člen představenstva Deutsche Telekomu.

Další články k tématům - egovernment - infrastruktura - Reinhard Clemens

Článek ze dne 20. prosince 2012 - čtvrtek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.