logo

T-Systems optimalizuje IT infrastrukturu ve španělském Katalánsku

Katalánská vláda uzavřela se společností T-Systems nový kontrakt na dodávku ICT služeb a řešení v hodnotě přes 400 miliónů euro. Cílem je snížení provozních nákladů na IT.

Katalánsko, které je jedním z nejvýznamnějších španělských regionů, vypsalo výběrové řízení na své IT a telekomunikační systémy s cílem redukovat počet ICT poskytovatelů ze současných více než dvou set na méně než dvacet. Současně se vláda snaží optimalizovat a připravit homogenní infrastrukturu s větším důrazem na služby odebírané podle potřeby.

"Zakázka uzavřená s katalánskou vládou je jednou z největších, kterou jsme získali mimo Německo. Ekonomická situace v evropských zemích napomáhá příznivým podmínkám pro velké zakázky. Velcí klienti se stále více rozhodují pro přesun části služeb do cloudu. V Evropě patříme mezi významné hráče na tomto trhu," říká Reinhard Clemens, člen představenstva Deutsche Telekom a generální ředitel společnosti T-Systems.

V rámci kontraktu pro katalánskou vládu zajistí společnost T-Systems provoz pracovních stanic, aplikací a poskytne příslušnou podporu pro uživatele. Současně také bude spravovat infrastrukturu datových center a poskytne telekomunikační služby.

"Na mezinárodní úrovni je Katalánsko jedním z našich největších zákazníků v oblasti veřejné správy. S veřejným sektorem spolupracujeme téměř deset let a za tu dobu jsme implementovali mnoho významných projektů po celé Evropě", dodává Reinhard Clemens.

V současnosti má společnost T-Systems ve Španělsku více než 1200 zaměstnanců, kteří se primárně věnují projektům pro veřejnou správu a samosprávu.

Tržby společnosti T-Systems z mezinárodních projektů rostly o více než šest procent za první pololetí letošního roku. Tento pozitivní stav je podpořen řadou zakázek, například pro britskou skupinu BP nebo švýcarskou průmyslovou skupinu Georg Fischer. Skupina Deutsche Telekom tak pokračuje ve své úspěšné mezinárodní strategii.

Další články k tématům - ICT - infrastruktura - optimalizace - vláda - Reinhard Clemens

Článek ze dne 25. září 2012 - úterý

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.