logo XANADU a.s.

XANADU představuje praktické možnosti a přínosy virtualizace ve středně velkých firmách

Společnost XANADU představila vlastní projekt modernizace a virtualizace firemní IT infrastruktury. Tento přístup vede ke zjednodušení a zefektivnění informačních technologií v podnicích, stejně tak ke zvýšení výkonu, snížení nároků na provoz i technickou podporu.

Kromě dlouhodobých finančních úspor bylo dosaženo i splnění všech vstupních požadavků. Podobná řešení jsou přitom v současnosti firmou XANADU úspěšně implementována i u zákazníků po celé České republice.

Virtualizace informačních technologií v rámci firem a podniků patří ke žhavým tématům současnosti. Zvyšující se požadavky na výkon a úložnou kapacitu firemní infrastruktury se potkávají s požadavky na energetickou a prostorovou úspornost i finanční dostupnost nově pořizovaných řešení. A právě zde nachází virtualizace své, často doslova nezastupitelné místo.

"Při provozu naší společnosti řešíme řadu podobných problémů, jako naši zákazníci. Protože chceme poskytovat skutečně funkční a ověřená řešení, nasazujeme námi nabízené IT produkty i ve vlastním firemním provozu. I díky tomu mají naši zákazníci vždy jistotu, že dostanou řešení osvědčená v praxi," říká Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU.

Když stará infrastruktura nestačí

Jako obchodní firma střední velikosti, kde s růstem požadavků na IT infrastrukturu vznikla potřeba nového řešení tzv. backoffice IT systémů, stála firma XANADU před typickou situací, která v praxi potkává široké spektrum firem. Stávající servery byly pořizovány postupně a s různým hardwarem (nekonzistentnost, obtížná správa a složité zálohování dat), rostou požadavky na diskový prostor a požadavky na nové serverové aplikace, je potřeba zajistit přístup k centrálním zdrojům ze všech poboček.

Nové řešení muselo splnit aktuální nároky na výkon, dostupnost, flexibilitu, snadnou rozšiřitelnost, bezpečnost a management, konsolidaci i nízké náklady na pořízení a provoz. Důležitým aspektem byla i možnost poskytnutí různých prostředí pro vývojáře softwaru tak, aby mohli snadno testovat nové aplikace. Ve výsledku je nová infrastruktura založena na standardních a osvědčených technologiích, přičemž jádro tvoří technologie významných světových dodavatelů, s nimiž má firma XANADU vysoký stupeň partnerství - a tedy i maximální znalosti implementace. Za všechny využité hardwarové i softwarové technologie zmiňme alespoň serverové řešení na platformě HP Blade System c7000, VMware VIE3 Enterprise či Microsoft Windows Server 2008 a další serverové aplikace této společnosti.

Proč virtualizovat ? Předně - ušetříte

Přínosy celého projektu modernizace a současné virtualizace firemní IT infrastruktury naplnily očekávání – od celkového zjednodušení a zefektivnění přes zvýšení výkonu serverů, snížení nároků na provoz a podporu až po získání dalších praktických zkušeností pro XANADU jako dodavatele, stejně jako skutečně reálných referencí a inspirace pro zákazníky. Celá firemní IT infrastruktura je tak bez nadsázky "v jedné krabici". Podobná řešení a jejich prvky jsou přitom firmou XANADU v současnosti úspěšně implementovány i u zákazníků – například hardwarové a softwarové technologie VMware, disková pole a blade řešení HP ad.

Příkladem přínosů může být urychlení ekonomického systému XANADU. Zatímco dříve na dedikovaném serveru běžel proces denní účetní uzávěrky 50 minut, na virtuálním serveru je nyní dokončen za necelých 20 minut. Zvýšený výkon je přitom dostupný s podstatně menším odběrem energie - zatímco původně servery spotřebovávaly kolem 3 kW, nové virtuální servery hlásí skutečný odběr jen 1,3 kW.

Článek XANADU a.s. ze dne pondělí 8. prosince 2008

Další články od XANADU a.s.

XANADU oznamuje finanční výsledky roku 2010

Spojením Dagis a CAD divize XANADU vzniká CAD Studio a.s.

CADfórum 2010

AutoCAD Plant 3D přichází na český trh

Hledá se nejstarší funkční plotr HP v ČR

XANADU slaví 10 let porálu CADforum.cz a rozdává netbooky HP

iPROJECT, efektivní správa dokumentace pro každou kancelář

Tři zlatá partnerství pro XANADU

XANADU hlásí růst služeb i přes loňský pokles obratu

Vodárenská skupina ENERGIE AG BOHEMIA vsadila na efektivní řešení GIS od XANADU

XANADU zjednodušuje využití map Google Earth českým i slovenským uživatelům CAD řešení

CADfórum 2009

XANADU nabízí uživatelům aplikace AutoCAD desítky rozšiřujících nástrojů zdarma

Autodesk 2010 pro počítačové navrhování

XANADU pokračuje v růstu a potvrzuje úspěšný rok 2008

XANADU představuje praktické možnosti a přínosy virtualizace ve středně velkých firmách

XANADU představuje novou tvář portálu CADforum.cz, unikátního zdroje informací pro projektanty a konstruktéry

XANADU získává významný status Gold Certified Partner společnosti Microsoft

XANADU získává od Autodesku akreditaci na nejvyšší úroveň Premier Solutions Provider

Komplexní nabídku řešení pro architekty a stavební inženýry

XANADU získává statut VMware VIP Enterprise Partner a potvrzuje certifikaci řízení jakosti dle ISO 9001:2000

Hospodářské výsledky za rok 2007 potvrzují stabilní růst společnosti XANADU

SPOLANA spoléhá na Autodesk Topobase

XANADU radí

Výsledky za třetí kvartál potvrzují další významný růst společnosti XANADU