logo

XANADU zjednodušuje využití map Google Earth českým i slovenským uživatelům CAD řešení

Aplikace Plex.Earth Tools umožňuje snadné, rychlé a přesné využití leteckých snímků v reálných projektech.

Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, uzavřela dohodu o spolupráci s řeckou společností PlexScape. Díky ní bude XANADU v České a Slovenské republice zajišťovat distribuci a technickou podporu aplikace Plex.Earth Tools, která významně usnadňuje využití map služby Google Earth ve stavebních, ekologických, urbanistických a dalších projektech.

Google Earth Plex.Earth Tools je sadou nástrojů určených především pro projektanty v oblastech inženýrských a dopravních staveb, pozemkových úprav, vodohospodářských a ekologických staveb či plánování urbanistických celků. Své uplatnění ale nabízí i při práci geodetů, geologů, vědců či zaměstnanců státní správy. Do každého projektu v oblíbené aplikaci AutoCAD (či na této platformě postaveném profesním řešení) lze s pomocí této nadstavbové aplikace velmi snadno, rychle a přesně načíst kompletní mozaiku barevných leteckých snímků z populární 3D aplikace Google Earth. Uživatelé tak mohou okamžitě zkoumat vztah projektu vůči stávajícímu prostředí a projekt působivěji prezentovat investorům.

"Naše partnerství s XANADU posiluje náš cíl - přinášet řešení špičkové kvality široké komunitě projektantů pozemních staveb," doplňuje Lambros Kaliakatsos, zakladatel a šéf vývoje společnosti Plexscape. "Náš nástroj inženýrům pomáhá okamžitě posoudit vzájemný vliv jejich projektu na okolní prostředí."

Letecké snímky nejen pro AutoCAD

Uživatelé jakékoli profesní varianty aplikace AutoCAD (tedy i řešení AutoCAD Civil 3D, Map 3D, Architecture ad.) mohou do svých projektů snadno integrovat nejen data mapová, ale dokonce i katastrální. Vše prostřednictvím webových mapových služeb (WMS) a v požadovaném rozlišení. Výsledné rastrové podklady jsou automaticky umístěny v platném souřadném systému (například JTSK) a jsou k dispozici také jako lokální obrazové soubory (při dalším použití stažených map již nemusí být uživatel on-line - např. při prezentaci dokumentace u zákazníka).

"V XANADU se dlouhodobě snažíme přinášet osvědčená CAD a GIS řešení a jejich nadstavby našim zákazníkům tak, aby jim pomáhaly plnit zadání rychleji, snadněji a lépe než dříve," říká Vladimír Michl, manažer rozvoje společnosti XANADU. "Jsme přesvědčeni, že Plex.Earth Tools je příkladem přesně tohoto typu aplikace."

Licencování a dostupnost

Aplikace Plex.Earth Tools již je dostupná českým i slovenským uživatelům. Licencována je buď časově, nebo pro daný počet použití (za velmi dostupné ceny). Firma XANADU navíc dokončila její lokalizaci do češtiny.

Další články k tématům - 3D - AutoCAD - CAD - Earth - Google - map - Plex - Tools - xanadu - Vladimír Michl

Článek ze dne 17. září 2009 - čtvrtek

Další články od XANADU a.s.