logo ACTIVE 24 s.r.o.

Linux hosting s certifikátem pro HTTPS zdarma

S příchodem certifikační autority Let’s Encrypt společnost ACTIVE 24 automaticky a zdarma instaluje důvěrný certifikát pro každý zřízený Linux hosting, na který je v DNS nasměrována příslušná doména.

Nasazení formou opt-in, kdy si musí zákazník o certifikát explicitně požádat, považujeme za nedostatečné. V době, kdy se stalo normou, že třetí strany zasahují do komunikace mezi webovým serverem a návštěvníkem webu a zneužívají těchto zásahů v lepším případě k přidávání nevyžádané reklamy a v tom horším ke krádežím privátních údajů či šíření malware a napadání zařízení klienta, je potřeba činit kroky ke kompletnímu přechodu na zabezpečený HTTPS protokol.

Vyžadování příplatku za provoz HTTPS či instalace certifikátu pouze na žádost odporuje této filozofii a také filozofii samotné certifikační autority Let’s Encrypt. Výsledkem by byla aktivace služby jen na zanedbatelném procentu webů. Zabezpečení komunikace a ochrana návštěvníků webů musí být standard a nikoliv příplatková služba.

Pro další rozšiřování HTTPS mluví také aktuální snaha vlády ČR o kontrolu nad obsahem internetu a blokování webových stránek na straně poskytovatelů připojení a to navíc bez jakékoliv nezávislé kontroly (např. soudem), což má precedent pouze v zemích, kde jsou potlačována lidská práva a svobody. Z tohoto důvodu jsme se také připojili k iniciativě přichází cenzor.

Kromě plnohodnotného balíčku pro zabezpečení vašeho webu (HTTPS s rankingem "A" u nezávislého auditu Qualys SSL Labs včetně HTTP/2 a důvěryhodného Let’s Encrypt certifikátu) dostanete k neomezenému Linux hostingu od ACTIVE 24 také poslední dostupné verze PHP, které jsou u nás k dispozici běžně do druhého dne od oficiálního vydání.

Obratem tak instalujeme opravy známých chyb a dáváme k dispozici nové funkce, které umožňují efektivnější a bezpečnější vývoj aplikací. K dnešnímu dni tak u nás můžete vyvíjet na poslední vydané verzi PHP 7.0.7.

ŠTÍTKY - certifikát - DNS - doména - hosting - HTTPS - Linux - malware - PHP - SSL - zdarma

Článek ACTIVE 24 s.r.o. ze dne 3. června 2016 - pátek

Další články od ACTIVE 24 s.r.o.

Acronis Backup 12.5