logo T-Systems Czech Republic a.s.

T-Systems posiluje zakázkou pro EADS své pozice na evropském trhu ICT

T-Systems bude pro nadnárodní společnost EADS během šestileté smlouvy zajišťovat provoz 150000 počítačů a postupně převezme do správy stovky lokalit EADS po celé Evropě.

Dohoda mezi T-Systems a EADS (European Aeronautic Defence and Space Company) zahrnuje podporu poboček firmy Airbus v Toulouse (Francie), Filtonu (UK), Broughtonu (UK), Madridu (Španělsko) a německém Hamburgu. Podpora se také týká firem Cassidian, Astrium a Eurocopter. Smlouva je uzavřena na šest let.

"Významná zakázka pro EADS posílí naší pozici na evropském ICT trhu. Zároveň je to potvrzení naší strategie mezinárodního růstu", říká Reinhard Clemens, člen představenstva Deutsche Telekomu a generální ředitel T-Systems. Společnost T-Systems již nyní podporuje IT technologie firmy Airbus. Nová smlouva tak rozšíří služby i do dalších poboček EADS.

Skupina EADS si klade za cíl vytvoření homogenní IT infrastruktury. V budoucnu se počítá se zavedením standardizovaných systémů, které povedou ke snížení nákladů a zlepší konkurenceschopnost.

Společnost T-Systems získala zkušenosti s provozem pracovních stanic ve firmě Airbus a tyto zkušenosti se nyní uplatní v dalších firmách EADS napříč Evropou. Služby jsou poskytovány kvalifikovanými zaměstnanci a jejich úroveň je ve všech zemích srovnatelná.

EADS tak bude dostávat standardizované služby včetně oprav a výměn hardwaru. Dohled a vzdálená správa zařízení bude zajištěna odborníky T-Systems ve Španělsku.

Další články k tématům - Airbus - ICT - infrastruktura - Reinhard Clemens

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 9. ledna 2013 - středa

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.