logo ZTE CZECH, s.r.o.

ZTE do roku 2016 v TOP3 výrobců mobilních telefonů

Divize výroby a prodeje koncových zařízení ZTE působí na světových trzích již 15 let. Zároveň s významným jubileem ZTE vyrobilo mobilní telefon s pořadovým číslem 500000000 a chce se v následujících třech letech dostat mezi trojici nejvýznamnějších výrobců mobilních telefonů.

O tempu růstu výroby mobilních zařízení ZTE svědčí také fakt, že v době desátého výročí svého vzniku (v roce 2008) měla "mobilní" divize společnosti na svém kontě 100 milionů vyrobených přístrojů. Za dalších pět let toto číslo vzrostlo hned pětkrát.

Do roku 2016 v TOP3

Celosvětovou strategií společnosti ZTE je významný průnik do tržního segmentu vyšší střední třídy a high-end mezi chytrými mobilními zařízeními. Dalším klíčovým úkolem, před nímž ZTE v nejbližších měsících stojí, je zvýšení povědomí o značce a ještě výraznější prohloubení spolupráce s mobilními operátory a dodavateli špičkových technologií.

Již nyní přitom ZTE spolupracuje s více než 230 mobilními operátory ve 160 zemích světa. Mezi technologické partnery ZTE patří například giganty Qualcomm, Intel, Google, Microsoft, Baidu nebo Mozilla.

Při příležitosti patnáctého výročí výroby mobilních telefonů se značkou ZTE vyhlásil viceprezident společnosti, pan He Shiyou, také konkrétní cíl: ZTE chce do tří let vstoupit mezi trojku celosvětově nejvýznamnějších výrobců mobilních telefonů.

ZTE v České republice

Společnost ZTE v tuzemsku působí od roku 2004, kdy pomáhali technici ZTE s vybudováním infrastruktury CDMA mobilní sítě U:fon. Samotné chytré mobilní telefony ZTE se u nás poprvé objevily o Vánocích 2010 u tuzemského operátora Vodafone, a to nejprve pod operátorským brandem (přístroj Vodafone 945).

Rozmach chytrých mobilních telefonů ZTE prodávaných pod vlastní značkou odstartoval v České republice oblíbený model ZTE Blade. Zejména mladší zákazníky potěšila jeho nízko nastavená cena v kombinaci s dobrou výbavou. S podobnou filozofií příznivého poměru cena/výbava jej následovaly další modely. Patří mezi ně například nástupce ZTE Blade II, ZTE Racer II, ZTE Skate nebo ZTE Atlas W. Vyznavače dlaždicového stylu operačního systému Windows Phone potěšil také model ZTE Tania.

Aktuálně dostupné modely ZTE u nás směřují do střední třídy. Jedná se zejména o čtyřpalcový ZTE Skate Pro a vůbec první v ČR prodávaný smartphone s čipovou architekturou Intel - ZTE Grand X In.

Nabídku přístrojů střední třídy již brzy rozšíří dvoujádrový smartphone ZTE Blade G v ojedinělé šedomodré barvě. Tuzemští zákazníci se na podzim 2013 dočkají také nové vlajkové lodi ZTE, high-end chytrého mobilního telefonu ZTE Grand S Flex.

Co se týče prodejních výsledků, ZTE v České republice od začátku svého působení dokázalo svým zákazníkům dodat 250000 mobilních telefonů, tabletů a USB modemů. Mobilní zařízení ZTE lze sehnat jak u českých operátorů, tak v maloobchodní prodejní síti.

Další články k tématům - CDMA - infrastruktura - operátor - Qualcomm - SmartPhone - tablet - telefon

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 7. května 2013 - úterý

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.