logo

Adobe Digital Publishing Suite pro tablety se systémem Android

Společnost Adobe Systems Incorporated na letošní konferenci Mobile World Congress oznámila, že přední světoví vydavatelé využívají nástroje sady Adobe Digital Publishing Suite k tvorbě a distribuci svých titulů na tabletech se systémem Android 3.0. (Honeycomb).

Díky nové aplikaci Content Viewer pro Android ze sady Adobe Digital Publishing Suite mohou vydavatelé významně rozšířit dostupnost svého obsahu pro širokou škálu tabletů se systémem Android, které se mají brzy objevit na trhu a z nichž největší očekávání vyvolává Motorola Xoom.

"Čtenáři si chtějí své oblíbené časopisy a noviny prohlížet nejen na tabletech iPad, ale také na zařízeních se systémem Android," řekl David Wadhwani, první viceprezident Creative and Interactive Solutions Business Unit společnosti Adobe. "Díky inovacím společnosti Adobe v oblasti digitálního publikování mohou naši partneři z řad vydavatelů vytvářet atraktivní obsah pro platformu Android s milióny potenciálních čtenářů a odběratelů, kteří napomohou rychlému rozmachu digitálních titulů. Prudký růst podílu zařízení se systémem Android se stane pro vydavatele klíčovým faktorem pro stabilní a výdělečné podnikání."

Aplikace Content Viewer pro zobrazení obsahu na platformě Android je v tuto chvíli dostupná v rámci programu Adobe Digital Publishing Suite Prerelease a nabízí bohaté možnosti čtení s podporou intuitivní navigace, rozšířené vizualizace a vrstev s vysokou mírou interaktivity včetně podpory HTML5. Prostřednictvím této technologie lze rovněž získat velké množství statistických údajů, které umožní vydavatelům hloubkovou analýzu pro lepší redakční a reklamní cílení.

"Těšíme se na to, až přineseme díky technologii Adobe některé z nejoblíbenějších a nejvlivnějších světových časopisů na platformu Android," řekl Joe Simon, technický ředitel Condé Nast. "Condé Nast a Adobe díky své spolupráci značně ovlivnily způsob tvorby, distribuce a čtení digitálních titulů jako například digitálních vydání WIRED a The New Yorker."

"National Geographic vytváří obsah, který inspiruje své čtenáře již více než sto let," řekl David Griffin, výkonný redaktor elektronického publikování v National Geographic. "Jsme nadšeni možností poskytovat náš obsah čtenářům pohodlně pro velké množství tabletů. National Geographic nabízí těm, kteří se rozhodnou prohlížet naši fotografickou publikaci 50 Greatest Photographs of National Geographic na svém tabletu se systémem Android opět něco navíc."

Z oznámení vyplývá, že nástroje sady Adobe Digital Publishing Suite lze nyní využívat k tvorbě obsahu pro zařízení, která fungují na operačních systémech Android 2.2 a Android 3.0. Aplikace pro zobrazení obsahu Content Viewer pro Android je pro publikující zákazníky k dispozici již nyní prostřednictvím programu Adobe Digital Publishing Suite Prerelease. Aktuální podpora pro přímé zařazení a nákup aplikací v Apple App Store, stejně jako plánovaná podpora pro prodej aplikací prostřednictvím služby Android Market, nabídnou vydavatelům flexibilní obchodní modely, kterými se budou moci co nejlépe přizpůsobit své čtenářské základně.

Adobe Digital Publishing Suite

Adobe Digital Publishing Suite poskytuje profesionálním vydavatelům sadu hostovaných služeb na klíč, nástrojů a zobrazovacích aplikací k vytváření, publikování a přímému prodeji digitálního obsahu zákazníkům prostřednictvím prodejců aplikací pro mobilní přístroje a partnerů z oboru agregace obsahu.

Sada Digital Publishing Suite, která staví na základech softwaru Adobe Creative Suite a Adobe InDesign CS5, umožňuje sestavovat a distribuovat obsah vydavatelů v inovativní formě. Tato sada nástrojů představuje řešení bez zbytečných mezikroků, s nímž mohou zákazníci vytvářet, distribuovat, zpoplatňovat a analyzovat bohatý digitální obsah pro osobní počítače a tablety.

Další články k tématům - Android - Apple - InDesign - iPad - tablet - vizualizace - WIRED - David Wadhwani - Joe Simon - David Griffin

Článek ze dne 4. března 2011 - pátek

Další články od Adobe Systems s.r.o.