logo AutoCont CZ a.s.

vPro Anti-Theft, technologie pro bezpečnost notebooků

AutoCont je jediným autorizovaným partnerem kanadské společnosti Absolute Software v ČR, která je dodavatelem technologie vPro Anti-Theft pro zvýšení bezpečnosti a ochrany dat při ztrátě přenosného počítače.

Každý určitě ví o někom, komu byl odcizen notebook. Dotyčný tak přišel nejen o samotný notebook, ale také o cenná a citlivá data v něm. Tomu už je ale konec, protože společnosti Intel a Absolute Software přicházejí se speciální technologií vPro Anti-Theft, která zvyšuje bezpečnost notebooků.

Společnost AutoCont je díky dlouhodobé spolupráci s firmou Intel schopna nabídnout firemním zákazníkům řešení založené na Intel Anti-Theft technologii. Vše je navíc doplněno službou Profi Podpora, pomocí které má uživatel notebooku svého IT správce vždy nablízku.

Nezávislá americká studie na téma bezpečnosti notebooků, kterou nechala vypracovat společnost Intel, analyzuje potenciální obchodní náklady odcizení nebo ztráty přenosných počítačů. Výsledky naznačují, že v době, kdy Vaše kancelář může být téměř kdekoliv, jsou dobrá bezpečnostní opatření naprosto nezbytná. Z výzkumu amerického institutu Ponemon vyplývá, že ač je pořizovací hodnota notebooku dnes zhruba 20000 Kč, jeho ztráta se může rovnat finanční ztrátě výrazně vyšší, dle výzkumu se může jednat až o částku blížící se miliónu korun. Studie dokazuje, že citlivá data, nikoli notebook sám o sobě, jsou hlavním faktorem, který stojí za touto vysokou částkou. Používání výrobků a technologií pro šifrování dat snižuje finanční ztráty způsobené ztrátou notebooků.

Společnosti Intel a Absolute Software vytvářejí nový standard v zabezpečení a ochraně notebooků, tzv. kladivo na zloděje notebooků a dat. Celé kouzlo spočívá v kombinaci hardwarové technologie vPro společnosti Intel a softwarové technologie společnosti Absolute Software.

Notebooky jsou vybaveny speciální technologií Intel Anti-Theft, což můžeme přeložit jako STOP zlodějům a bezpečnostním programem od Absolute Software. "Tato technologie představuje značnou frustraci pro zloděje dat, neboť automaticky zablokuje přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. Dále umožňuje šifrovacím řešením odepřít přístup ke kryptografickým klíčům hardwarovými prostředky a zcela znemožnit přístup k datům. Rovněž usnadňuje reaktivaci počítače, jakmile se opět dostane do správných rukou. Zároveň je možné nastavit zprávu, která se objeví při náběhu operačního systému deaktivovaného počítače a je určena těm, kdo se do počítače budou pokoušet získat přístup. Samotnou třešinkou na dortu je možnost najít na mapě lokaci, kde se aktuálně nachází ztracený resp. ukradený notebook," uvádí k této technologii Petr Ulvr, Business Development Manager ze společnosti Intel.

"Jsem velice rád, že AutoCont, jako jediný autorizovaný partner Absolute Software v ČR a zároveň dlouhodobý partner společnosti Intel, je schopen nabídnout českému trhu toto unikátní řešení. Svým klientům také poskytujeme službu ProfiPodpora, díky které má uživatel notebooku svého IT správce vždy nablízku. A přitom může uživatel tomuto IT správci koukat přes rameno," doplňuje Patrik Šolc, manažer prodeje služeb divize Centrální prodej společnosti AutoCont CZ a.s.

Další články k tématům - Anti-Theft - bezpečnost - data - Intel - notebook - studie - vPro - výzkum - ztráta - Petr Ulvr - Patrik Šolc

Článek AutoCont CZ a.s. ze dne úterý 15. června 2010

Další články od AutoCont CZ a.s.