logo INFORMAČNÍ INSTITUT, o.p.s.

Oligopol mobilních operátorů: Informační institut reaguje na zavádějící informace v reakci ČTÚ

Informační institut se cítí povinován reagovat na reakci ČTÚ na kritickou studii "Selhání ČTÚ: Oligopol mobilních operátorů" této nevládní neziskové organizace.

Místopředseda hospodářského výbory sněmovny, spoluzakladatel Informačního institutu a poslanec Aleš Rádl se důrazně ohrazuje proti způsobu, jakým komunikuje ústřední orgán státní správy Český telekomunikační úřad s veřejností a neziskovým sektorem.

ČTÚ 28.3. 2012 vydal své stanovisko ke kritické studii Informačního institutu, kde prakticky ve všech bodech uvádí nepravdivá údajná tvrzení autorů této studie, čímž chce pravděpodobně zastřít smutná fakta o stavu konkurence na českém mobilním trhu.

"Je neuvěřitelné, že úřad, který má větší rozpočet než Kancelář prezidenta republiky vstupuje do veřejné diskuze způsobem, kdy manipuluje s výroky uvedenými ve studii a používá zavádějící až lživá tvrzení", říká poslanec Aleš Rádl. "Místo toho, aby se věnoval prospěchu zákazníků, tak svoji energii vynakládá ve prospěch nadnárodních operátorů. Velmi mi to připomíná praktiky dnes již bývalého předsedy Energetického úřadu Josefa Fiřta. Vyzývám proto Radu ČTÚ a jejího předsedu Pavla Dvořáka, aby takových praktik okamžitě zanechali. Ve středu 4.4. 2012 toto přednesu na zasedání hospodářského výboru a budeme to řešit společně s aukcí nových kmitočtů."

Ředitel Informačního institutu a autor studie Petr Cibulka dodává: "Očekával jsem, že po téměř měsíc trvajícímu úsilí pětisethlavého státního úřadu dostaneme diametrálně odlišnou zpětnou vazbu na naši práci."

3.4. 2012 proběhne v Poslanecké sněmovně seminář na téma Aukce kmitočtů v aktuálních souvislostech.

Další články k tématům - aukce - konkurence - oligopol - operátor - studie - Aleš Rádl - Pavel Dvořák - Petr Cibulka

Článek INFORMAČNÍ INSTITUT, o.p.s. ze dne pátek 30. března 2012

Další články od INFORMAČNÍ INSTITUT, o.p.s.