logo

IZIP Elektronická zdravotní knížka i pro bezstarostné léto vašich dětí

IZIP Elektronická zdravotní knížka (EZK) umožní, aby Vaše dítě mělo u sebe neustále souhrnné informace o svém aktuálním zdravotním stavu. Ty jsou při stanovení diagnózy velmi důležité a pomůže to hlavně lékařům, kteří vidí malého pacienta poprvé v životě.

Letní měsíce bývají z hlediska dětských úrazů nejnebezpečnější, přitom řadě zranění by se dalo předejít prevencí a osvětou. Také přesné informace o zdravotním stavu dětských pacientů často rozhodují o tom, zda bude správně zvolena poúrazová léčba a jaké mohou být následky zranění.

"Elektronická zdravotní knížka představuje informační zázemí jak pro lékaře a zdravotnické pracovníky, lékárny a zdravotní pojišťovnu, tak pro klienty. Naší unikátní službou chceme oslovit také rodiče, kteří se velmi pečlivě starají o zdraví svých dětí. V jejich snaze je rádi podpoříme a umožníme jim mít přehled nad zdravotním stavem jejich ratolestí kdekoli a kdykoli," říká Ing. Jiří Pašek, ředitel společnosti IZIP, a.s.

Každým rokem se dle statistik stane v České republice více než 400000 dětských úrazů, které si vyžádají ošetření lékaře. Právě během letních prázdnin většinou neřeší zdravotní problémy dětí jejich praktičtí lékaři, ale například zdravotnický personál v zahraničí (dovolená u moře) nebo třeba ošetřovatelé na letním táboře.

V podobných situacích ocení zejména starostliví rodiče výhody Elektronické zdravotní knížky, díky níž můžete mít vy i vaše děti své zdravotní záznamy stále s sebou a kdykoliv neustále dostupné.

"Díky Elektronické zdravotní knížce mám pod kontrolou potřebná očkování mého dítěte, různé alergie a její projevy, provedená vyšetření a prodělané nemoci, zkrátka informace o jeho zdravotním stavu. Navštívím-li lékaře, který ode mne požaduje podrobnější informace týkající se jeho zdravotního stavu, tak jsem ráda, že si nemusím všechno pamatovat nebo nosit s sebou, zároveň se nemusím obávat případné ztráty tištěných zpráv, spolu s lékařem snadno a rychle najdeme v EZK vše, co potřebujeme," upozorňuje Barbora Zálohová, předsedkyně MUM-rodinného centra.

Při registraci své EZK může klient zaškrtnout, zda budou nahlížet do jeho zdravotních záznamů všichni lékaři a zdravotní pracovníci zapojení do systému IZIP nebo pouze několik vybraných lékařů. V případě, že je omezen přístup pouze na několik důvěrných zdravotních pracovníků, tak se může stát, že se klient dostane do lékařské péče doktora, který je sice v IZIPu, ovšem nemá právo nahlížet do jeho zdravotních záznamů. Tuto záležitost řeší nová funkce EZK - zasílání SMS hesla pro jednorázový vstup do systému.

Právě při akutním onemocnění či úrazu vašeho dítěte je nyní řešení zcela intuitivní a snadné. Pokud má při sobě mobilní telefon, pak stačí, aby mu na něj ošetřující lékař, využívající systém IZIP, nechal zaslat ze systému SMS heslo. Zdravotnický pracovník se pak v EZK dozví, zda malý pacient například netrpí určitým druhem alergií nebo zda neužívá trvale nějaké léky, jakou léčbu v minulosti prodělal a jsou mu k dispozici i záznamy o provedeném očkování.

Další články k tématům - děti - EZK - IZIP - knížka - lékař - očkování - SMS - úrazy - záznamy - zdravotní - Jiří Pašek

Článek ze dne 16. června 2010 - středa

Další články od IZIP, a.s.