logo

Ošetření v zahraničí usnadní IZIP Elektronická zdravotní knížka

Ošetření v zahraničí může značně usnadnit EZK - Elektronická zdravotní knížka od IZIP, která představuje důležitý zdroj zdravotních informací pro tamní lékaře či zdravotnické pracovníky. Sdílení zdravotní dokumentace pacienta v rámci EU by využila naprostá většina pacientů.

Podle průzkumu společnosti STEM/MARK má každý druhý Čech dovolenou spojenou i s obavami o své zdraví. Podle ankety internetového portálu Žena-in.cz potřeboval během dovolené lékařské ošetření pro sebe nebo svého blízkého každý pátý Čech.

Obavy ze zdravotních problémů za hranicemi České republiky řeší přibližně polovina lidí cestovním pojištěním. Přestože má člověk pojištění, neznamená to, že se nemůže dostat v zahraničí do úzkých. Například více než čtvrtina ze 1400 respondentů v anketě Žena-in.cz neměla přehled o očkováních, která podstoupili kvůli cestování, ani o době jejich expirace. Problémem může být také jazyková bariéra mezi pacientem a lékařem. Ne každý si navíc pamatuje přesný název léků, které užívá.

Velkou pomocí při řešení podobných starostí může být, nejenom v zahraničí, EZK. Ta totiž obsahuje důležitá zdravotní data o pacientovi, která jsou přístupná přes internet z jakéhokoliv místa na světě 24 hodin denně. EZK také pacientovi značně usnadňuje komunikaci s lékařem. "Všechny diagnózy a medikace jsou v EZK zapisovány v mezinárodně uznávaných kódech nebo latině. K dispozici je i anglická mutace jednotlivých záznamů, proto i lékaři v zahraničí mnohem lépe a rychleji porozumí pacientovu zdravotnímu stavu a mohou tak správně stanovit diagnózu," vysvětluje Ing. Jiří Pašek, ředitel společnosti IZIP, a.s.

V EZK jsou zapsány veškeré důležité zdravotní informace o pacientovi počínaje typem krevní skupiny, druhem alergie nebo přehledem absolvovaných očkování až po aktuální anamnézu. Výhody EZK při ošetření v zahraničí potvrzuje i náš nejlepší handicapovaný sportovec, paralympijský cyklista Jiří Ježek : "Při svých startech v zahraničí jsem samozřejmě již několikrát musel vyhledat lékařské ošetření. Ať to byly vážnější úrazy při závodech či jen nepříjemná onemocnění na tréninkových pobytech, vždy byla Elektronická zdravotní knížka výhodou. Především pro samotného lékaře, který se o mne na místě staral a mohl tak nasadit ideální léčbu. Jako pacient nemusím pátrat v paměti, co mi kdy kdo předepsal a jak mě léčil, v Elektronické zdravotní knížce mám vše přesně zapsáno. Myslím, že EZK by měla být na cestách stejnou samozřejmostí jako odpovídající zdravotní pojištění. A to nejen pro sportovce. Všichni víme, že úraz či nemoc může bohužel potkat každého kdekoli. Tak proč nebýt alespoň trochu připravený ?"

Aktuálně využívá výhod služby Elektronické zdravotní knížky více než 1900000 uživatelů. Zřízení i vedení EZK je k dispozici exklusivně pro pojištěnce VZP ČR, a to zcela zdarma.

Další články k tématům - EZK - IZIP - lékař - ošetření - pacient - pojištění - zdarma - Jiří Pašek

Článek ze dne 30. července 2010 - pátek

Další články od IZIP, a.s.