logo IZIP, a.s.

Online registrace pro zájemce o IZIP Elektronickou zdravotní knížku

Již od poloviny května je možné online pohodlně získat svou vlastní Elektronickou zdravotní knížku systému IZIP, kerá zahrnuje souhrn validních zdravotních informací pacienta s vysokým stupněm zabezpečení.

Patentovaná služba Elektronické zdravotní knížky je tak nyní nejdostupnější a nejvíce rozšířena v celé historii projektu IZIP. Elektronickou zdravotní knížku systému IZIP využívá stále více uživatelů - aktuálně více než 1650000.

Využívání Elektronické zdravotní knížky (EZK) se stává standardem jak u široké veřejnosti, tak mezi zdravotnickými profesionály. Pro nové klienty je nyní připravena nejjednodušší cesta k jejímu pořízení. Na webových stránkách IZIP je totiž možné se zaregistrovat online. Tento způsob registrace je rychlý, snadný a samozřejmě zdarma (stejně jako vedení Elektronické zdravotní knížky). Po vyplnění formuláře na internetu jsou klientovi během několika dní doručeny poštou do vlastních rukou přístupové údaje. Před prvním přihlášením do EZK je nutné zprovoznit ji nastavením Osobního hesla a hned poté lze začít Elektronickou zdravotní knížku používat - číst v ní, vyplnit si osobní údaje, případně si zapisovat poznámky.

Další novinkou je výrazně jednodušší způsob přihlášení pro stávající uživatele IZIP Elektronické zdravotní knížky. Nyní postačí pro vstup do své EZK dva údaje - Identifikační číslo klienta a Osobní heslo. Data v EZK jsou velmi jednoduše, 24 hodin denně dostupná na internetu a vysoce zabezpečená. Ochrana dat v systému IZIP je srovnatelná například s internetovým bankovnictvím. Za sedm let fungování projektu EZK nedošlo nikdy k jeho zneužití či napadení softwarovými piráty.

"Vstoupit do systému IZIP je možné hned několika způsoby, od nové online registrace si slibujeme další razantní nárůst uživatelů Elektronické zdravotní knížky, protože jde o velmi snadnou cestu, jak si tuto unikátní službu pořídit. Usnadnili jsme také vstup do samotné internetové aplikace, zároveň jsme zachovali extrémně vysoké zabezpečení dat," říká Ing. Jiří Pašek, ředitel společnosti IZIP, a.s.

Zabezpečení dat v systému IZIP je nesrovnatelně vyšší než v běžné kartotéce

Extrémně vysoká bezpečnost je zajištěna tím, že data jsou uložena odděleně. Na jeden server odchází zdravotnická data a na druhý server informace s kontaktními údaji (např. jméno, příjmení nebo adresa pacienta). Aby se k danému klientovi přiřadila příslušná zdravotnická data, je zapotřebí znát Přístupové heslo, které má v rukou pouze klient. Bez tohoto hesla není možné zjistit, ke kterému klientovi zdravotní data patří.

Další články k tématům - EZK - IZIP - online - zabezpečení - zdravotní - Jiří Pašek

Článek IZIP, a.s. ze dne středa 23. června 2010

Další články od IZIP, a.s.