logo dTest, o.p.s.
Hana Hoffmannová

Hana Hoffmannová

Šéfredaktorka spotřebitelského časopisu dTest

LinkedIn

Vybrali jsme 400 infikovaných webových stránek a zkusili je navštívit. Pro maximální věrohodnost probíhal test všech programů souběžně a většina z nich si vedla výborně. Ať už šlo o placené nebo antiviry zdarma, odhalily buď všechny nebo naprostou většinu škodlivých kódů. Pozor však dejte u placeného Sophos HitmanPro.Alert.

Když běžel sám, byl s úspěšností pod 40% jednoznačně nejhorší. Jakmile jsme ho ovšem propojili s předinstalovaným ochranným softwarem Microsoft Windows Defender, rázem patřil k těm nejspolehlivějším.

V našem nezávislém testování jsme se snažili vytvořit zkušební podmínky s širokou škálou simulací, které velmi dobře odkryjí, jaký přístroj fotí lépe a jaký hůře.

Zkoušeli jsme, jak si poradí se slabým světlem, barevností obličejů a různých předmětů, ostrostí, geometrickými vzory i s barevnými bodovými světly v pozadí.

Nabídka televizorů s ultra vysokým rozlišením se stále rozrůstá a kromě drahých top modelů čím dál častěji zahrnuje i dostupnější přístroje střední třídy. Většině spotřebitelů ale i v následujících letech plně postačí klasické Full HD televize. Pro běžného spotřebitele však příliš důvodů pořizovat nový televizor s vyšším rozlišením zatím neexistuje.

Navíc rozdíl mezi UHD a Full HD je patrný jen při bližším pohledu a spíše na větších obrazovkách. V obvyklých sledovacích vzdálenostech je pro lidské oko přínos ultra vysokého rozlišení obtížněji rozpoznatelný a od určité, do jisté míry individuální, hranice pak nepostřehnutelný.